Marketten çalıp, kasaba sattılar

banner37

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir marketin kasap bölümünde son 3 ayda tespit edilemeyen miktarda et çalarak başka kasaba satmakla suçlanan iki çalışanın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı, etleri alan kasap teminatla serbest bırakıldı

Marketten çalıp, kasaba sattılar
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir marketin kasap bölümünde çalışan ve son üç aylık dönemde henüz tespit edilemeyen miktardaki eti çalarak, bir başka kasaba satmakla suçlanan O.V. ve M.B., isimli iki çalışan ile etleri satın aldığı iddia edilen bir başka marketin kasap bölümü çalışanı olan C.A., dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. O.V. ile M.B.’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatılırken, C.A. ise teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli tahkikat memuru Hüseyin Tosun, tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tosun, zanlıların “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Etleri aldığı iddia edilen kişi serbest

Polis memuru Tosun, 2019 yılı Haziran, Temmuz, Ağustos ayları içerisinde; Çatalköy’de faaliyet gösteren bir marketin kasap bölümünde kasap olarak çalışan zanlı O. V.’nin ve şoför olan zanlı M. B.’nin tartılmamış etleri depodan sirkat ederek, başka markette kasap olarak çalışan zanlı C. A.’ya sattıklarını ifade etti.

Market sahibi olan müştekinin polise giderek şikâyette bulunduğunu söyleyen Tosun, kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda, 26 Temmuz ve 12 Ağustos tarihleri arasında zanlıların tartılmış etler dışında, tartılmamış etleri de depodan çıkardıklarının tespit edildiğini kaydetti.

Tosun, zanlıların vermiş oldukları ifadelerin çeliştiklerini söyleyerek, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve alınması gereken ifadeler olduğunu söyledi.

Sirkat edilen etlerin miktar ve değerlerinin henüz tam olarak belirlenemediğini söyleyen polis, şu ana dek sirkat edilen etlerin 265 bin TL değerinde olduklarını aktardı.

Zanlı C. A.’nın bu suçtaki pozisyonunun tam olarak belirlenemediğini belirten Tosun, tahkikatın henüz tamamlanamaması nedeniyle zanlıların poliste 7 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Zanlı C. A.’nın savunma avukatı zanlının anjiyo geçirdiğini ve tutukluluk sürecinde hastanede olduğunu aktararak, suçla bağlantısının tespit edilememesi nedeniyle tutuklu yargılanmaması gerektiğini savundu.

Yargıç Meltem Dündar, zanlı C. A.’nın suçla bağlantısının tespit edilemediğini belirterek, ülke haricine çıkmaktan men edilmesi, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması, KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi koşuluyla serbest kalmasını, diğer iki zanlının ise 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75