Maskeli iki kişi henüz bulunamadı

banner37

Argüden Kuyumculuk’un sahibi olan 74 yaşındaki Süheyla Argüden’in pazartesi gecesi kar maskeli iki şahıs tarafından evinin önünden kaçırılarak ölümle tehdit edilmesi olayıyla ilgili polis soruşturması sürüyor

Maskeli iki kişi henüz bulunamadı
banner90
banner8

5 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI… Polis, Süheyla Argüden’i 2 Aralık’ta kaçırıldıktan sonra arabasında bulunan kendisine ait tabancayı doğrultarak “Seni silahınla öldürüp, intihar süsü veririz” diyerek gözdağı veren saldırganların eşgalini henüz tespit edemedi. Çok yönlü soruşturmasını sürdüren polis, şüpheli olarak önceki gece gözaltına aldığı beş kişiyi sorguladıktan sonra, meseleyle bağlantıları olmadığı kanaatiyle serbest bıraktı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de ikamet eden 74 yaşındaki Süheyla Argüden’in 2 Aralık’ta kar maskeli iki şahıs tarafından evinin önünden kaçırılıp, öldüresiye dövülmesi ve ölümle tehdit edilmesi olayı henüz aydınlatılamadı.

Saldırganlar Süheyla Argüden’in yanında bulunan tabancayı ona doğrultup, “Seni silahınla öldürüp, intihar süsü veririz” ifadelerini kullanmıştı.

8 yıl önce eşi Ali Argüden’in Kermiya bölgesindeki evinde elleri, ayakları ve ağzı kravatla kapatılmış bir şekilde ölü bulunması bir hesaplaşmanın devamı olarak şüphe yaratmıştı.

Bu arada meseleyle ilgili çok yönlü soruşturmasını sürdüren polisin, önceki gün gözaltına aldığı 5 kişinin olayla bağı olmadığı belirlendi ve serbest bırakıldı.

Öldürülen eşi gibi bağlandı, dövüldü

banner134

Gönyeli’de ikamet eden Argüden Kuyumculuk’un sahibi 74 yaşındaki Süheyla Argüden, 2 Aralık Pazartesi gecesi, kar maskeli iki şahıs tarafından aracından indiği sırada evinin önünden kaçırılmıştı.

Önce Dikmen tarafında bulunan bir bölgeye götürülerek ciddi şekilde darp edilen Argüden’in daha sonra ağzı bantlanmış, kolları ve ayakları plastik kelepçeyle bağlanarak aracının içinde Alayköy Sanayi bölgesine bırakılmıştı.

Ağzı koli bandıyla bantlanan, kolları ve ayakları plastik kelepçe ile bağlanan Süheyla Argüden, bırakıldığı yerden gece saat 22.30 sıralarında aracını can havliyle Alayköy Polis Karakolu’na sürüp, polisten yardım istemişti.

Polis olayı çok yönlü soruşturuyor

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ile Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri ve Alayköy Polis Karakolu’nda görevli polis ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturmayı sürdürüyor.

Elde edinilen bilgilere göre, saldırganların eşgalleri henüz tespit edilemedi.

Öte yandan, Süheyla Argüden’in eşi Kıbrıs’ın tanınmış emlakçı ve kuyumcularından, askeri mahkeme mukayyitliğinden emekli Ali Argüden, 4 Eylül 2012 tarihinde Kermiya bölgesindeki evinde elleri, ayakları ve ağzı kravatla kapatılmış bir şekilde ölü olarak bulunmuştu. Cinayet aydınlatılamamıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75