banner6

'Maskeli Yasin Usta' davasında polis tahkikatı bitmedi

banner37

Nergisli halkına korku salan 'Maskeli Yasin Usta’nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

'Maskeli Yasin Usta' davasında polis tahkikatı bitmedi
banner99

Sedef BOŞNAK

Geçitkale polisi, hırsızlık yaptıktan sonra ihraç edildiği Türkiye’den, bir balıkçı teknesiyle yasa dışı yollardan ülkeye gelip, köyü Nergisli’de maskeyle dolaştığı söylenen Yasin Usta aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Nergisli halkına korku salan 'Maskeli Yasin Usta, dün, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarılarak, aleyhine tahkikat amaçlı 4 gün daha tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, meseleyle ilgili bilgi vermesi için karakolda görevli polis memuru Kamil Perçiner’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Kamil Perçiner, Şubat 2016’da mahkûm olduğu sirkat suçundan ötürü KKTC’den ihraç edilen zanlının, Nisan-Ağustos 2017 ayları arasında, ihracından 14 ay sonra, Gazimağusa’da “yasa dışı yollardan KKTC’ye giriş yapma”, “Kanunsuz ateşli silah, patlayıcı madde tasarrufu ve taşıma”, “ev açma”, “sirkat”, “kasti hasar”, “mülke tecavüz”, “suç işlemeye teşebbüs”, “gümrüksüz mal tasarrufu”, “yetkili makamdan izin almaksızın tasarruf ettiği gümrüksüz malı ithal etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kamil Perçiner, zanlının, polis ekiplerinin takibi sonucu yakalandığını hatırlatarak, polise gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğine vurgu yaptı ve zanlının, tutuklu bulunduğu süre içerisinde yaptıklarını anlattı.

Perçiner, konu suçlarla ilgili 12 kişinin ifadesine başvurup, 6 işyeri kamerasının incelediğini ve incelemeye devam edildiğini kaydetti. Perçiner, Gazimağusa, Lefkoşa ve Girne bölgelerinde de araştırma yapacağına değindi.

Ortada birçok suçun bulunduğuna ve kayıp emarelerin olduğuna dikkat çeken tanık polis, suçla ilgili başka şahısların olabileceğine de vurgu yaptı ve mahkemeden, detaylı yürüttüğü soruşturmasını salimen yürütebilmek için süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlının konu suçlarla bağlantısı olduğuna bulgu yaptı ve polise, tahkikatını salimen yürütebilmesi için süre tanıdı.

Yargıç, zanlının, 4 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 07:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104