Masood, 3 ay hapis yatacak

banner37

Girne Cürümleri Önleme Şubesi tarafından yapılan aramada evinde 9 milimetre Taurus marka şarjör bulunan Sajid Masood Mohammad Boota’nın davası karara bağlandı

banner87
Masood, 3 ay hapis yatacak
banner90
banner99

Meyil AVCAN

İkametgahında “İzinsiz Ateşli Silah Bulundurma”, “Taşıma ve Tasarruf” suçlarından yargılanan sanık Sajid Masood Mohammad Boota, dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı ve 3 ay hapse mahkum edildi.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oybirliği ile aldığı kararı Yargıcı Şerife Katip Kır açıkladı.

Sanığın ikametgahında yapılan aramada, merdivenlerin altında 9 milimetre Taurus marka şarjör bulunduğunu belirten Kır, Ateşli Silahlar Şubesi tarafından yapılan araştırma sonucu sanığın adına kayıtlı silah olmadığının tespit edildiğini kaydetti.

Kır, sanığın aleyhine getirilen tüm davalarında suçlu bulunup mahkum edildiğini ifade ederek, öngörülen cezaların uzun süreli hapislik cezası olduğuna bulgu yaptı.

Sanığın, ateşli silah, saçma, kurşun ve mermi atabilen ateşli silah taşıma ve tasarrufu yaptığını, tabanca şarjörü taşıyıp, tasarruf ettiğini belirten Kır, gerekçesinin her ne olursa olsun söz konusu suça ceza verirken mahkemenin hoşgörülü davranmayacağını vurguladı.

Herhangi bir kimsenin izinli ve kontrol altında bulundurmalarının mümkün olabileceğine değinen Kır, sanığın iş bu şarjörü taşıma ve tasarruf izni bulunmadığı hususuna dikkat çekti.

Kır, avukatının belirttiği hafifletici ve ağırlaştırıcı unsurların değerlendirildiğini belirterek, sanığa oybirliğiyle 3 ay hapislik cezası verme kararı aldıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75