banner6

Mavideniz cinayeti zanlıları cezaevinde

banner37

Hüseyin Mavideniz’in katil zanlıları, Mehmet Yazıcı ve Doğu Ömer Alçıner 3 ay için cezaevine gönderildi

Mavideniz cinayeti zanlıları cezaevinde
banner150

banner150 banner150

Ayşe BULUT

   İskele’de Long Beach bölgesindeki Breeze Club isimli eğlence mekanında 10 Ağustos’ta sabaha karşı çıkan kavgada 29 yaşındaki Hüseyin Mavideniz’in dövülerek öldürülmesiyle ilgili tutuklanan zanlılar Mehmet Yazıcı ile Doğu Ömer Alçıner dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

   İskele Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Şevket Gazi’nin baktığı dünkü teminat duruşmasında meselenin ciddiyeti göz önünde bulunduruldu ve her iki zanlı da 3 ayı geçmemek kaydıyla yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Neler yaşanmıştı?

   10 Ağustos 2023 tarihinde saat 03.00 sıralarında Breez isimli eğlence mekanının giriş kapısının önünde, eğlence mekanında huzursuzluk çıkardığı gerekçesiyle Mehmet Yazıcı’nın sağ eliyle maktul Hüseyin Mavideniz’in yüz kısmına kasten ve kanunsuz olarak bir yumruk vurup, sırt üstü başını betona vurmasını vurmasına neden olmuş, Doğu Ömer Alçıner’in ise yere düşen Hüseyin Mavideniz’in önce sağ koluna daha sonra da daha sonra da başına iki kez ayağının alt kısmı ile vurmuştu.

   Mavideniz’e aynı gün yapılan otopside, ilk belirlemelere göre darbeye bağlı “öldürücü nitelikte beyin kanaması” tespitinde bulunulmuştu.

Aile adalet istiyor

   Londra’dan hasta babası için geldiği Kıbrıs’ta öldürülen 29 yaşındaki Hüseyin Mavideniz’in biri 6 yaşında, diğeri 2 aylık iki erkek çocuğu vardı.

   Mavideniz’in ailesi yaşananlara sert tepki göstermiş, zanlıların daha önce tutukluluk için çıkarıldıkları İskele Kaza Mahkemesi’nin önünde toplanarak adalet istediklerini haykırmışlardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104