Mehmet Poyraz hayati tehlikeyi atlattı

banner37

Mehmetçik'te, arabasına binmeye çalışan 71 yaşındaki Mehmet Poyraz’a aracıyla çarpıp kaçan ancak daha sonra yakalanan 59 yaşındaki Mehmet Gürsel Demiralp, teminatla serbest bırakıldı… Yaralıyla ilgili de iyi haber geldi

banner87
Mehmet Poyraz hayati tehlikeyi atlattı
banner90
banner99

DURUMU İYİYE GİDİYOR… Kazada ağır yaralanan ve beyin kanaması geçirip, kafatası ile kaburga kemikleri kırılan Mehmet Poyraz’ın hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi

Ayşe BULUT

Mehmetçik'te, geçtiğimiz akşam, aracına binmeye çalışan 71 yaşındaki yaya Mehmet Poyraz’a çarpıp kaçan ancak daha sonra yakalanan ve 283 promil alkollü olduğu belirlenen 59 yaşındaki Mehmet Gürsel Demiralp, teminatla serbest bırakıldı.

Kazada ağır yaralanan ve beyin kanaması geçiren ve kafatası ile kaburga kemikleri kırılan Mehmet Poyraz’ın hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Tutku Cantaş’ın huzurunda görüşülen davada, savcı, tanık olarak polis memuru Murat Ergün’ü dinletti.

Suçlamalar çok ciddi

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergün, zanlı Mehmet Gürsel Demiralp’in “Dikkatsiz ve ihmalkar bir şekilde araç kullanarak ağır yaralama ile sonuçlanan bir trafik kazası yapmak” ve “Nefesinde % 283 miligram alkol tesiri altında araç kullanmak”,  “Dikkatsizce ve ihtiyatsız ve acele ile araç kullanmak” ve “Yolun solunu muhafaza etmeden araç kullanmak” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Murat Ergün, 20 Ekim’de, saat 18.50’de, Mehmetçik’te, Kayabaş sokak üzerinde, zanlı Mehmet Gürsel Demiralp’in, yönetimindeki GM 513 plakalı araç ile batıdan doğu istikametine doğru dikkatsiz, ihtiyatsız ve acele ile ve tehlikeli bir şekilde seyrettiği sırada, muhtemelen yolun solunu muhafaza etmeyerek yolun sağına geçmesi sonucu, o esnada karşı şeritte park halinde bulunan Mehmet Poyraz’a ait GV 740 plakalı aracın sağ ön kısmına çarptığını yineledi.

Ergün, zanlının, kaza anında, yönetiminde GV 740 plakalı aracın sağ ön kapısını açmak üzere olan Mehmet Poyraz’a ait aracın sağ ön kısmı ile çarptığını anımsattı.

Balalan’da yakalandı

Polis memuru Murat Ergün, zanlının, aynı gün kazadan 40 dakika sonra Balalan köyünde tespit edilerek tutuklandığını ve yapılan alkol testinde nefesinde % 283 miligram alkol tespit edildiğini kaydetti.

71 yaşındaki Poyraz kazada ağır yaralandı

Ergün, kazada yaralanan Mehmet Poyraz’ın Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini belirtti. Ergün, Mehmet Poyraz’ın yapılan muayenesinde kafatasında çatlak, kaburgasında üç kırık ve beyin kanaması tespit edilerek müşahede altına alındığına vurgu yaptı.

Ergün, Mehmet Poyraz’ın iç kanama geçirdiğini ve dolayısıyla Lefkoşa devlet hastanesine sevk edildiğini anımsattı.

Ergün, Poyraz’ın hayati tehlikeyi atlattığını kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Ergün, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
   İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Tutku Cantaş, zanlının
yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 7 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Yargıç Cantaş ayrıca, zanlının ehliyetine üç ay el konulmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108