Mehmet’in cezası 9 yıla, Yılmaz’ın cezası 10 yıla indirildi

banner37

Tasarruflarında 2 buçuk kilo Hintkeneviri ve 80 gram kokain bulundurmaktan 10 ve 12 yıl hapis cezalarına çarptırılan Kemal Numan Mehmet ve Can Tekin Yılmaz’ın istinaf başvuruları kabul edildi

Mehmet’in cezası 9 yıla,  Yılmaz’ın cezası 10 yıla indirildi
banner99

Ahmet UÇAR

Esentepe, Lapta ve Boğaz bölgelerinde 3 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen eş zamanlı uyuşturucu operasyonunda ele geçirilen 2 buçuk kilo Hintkeneviri ve 80 gram kokainle suçüstü tutuklanıp yargılanan sanıklar Kemal Numan Mehmet ve Can Tekin Yılmaz’ın almış oldukları hapis cezasına karşı yaptıkları istinaf başvurusu kabul edildi. Kemal Numan Mehmet’in 10 yıllık hapis cezası 9 yıla, Can Tekin Yılmaz’ın 12 yıllık hapis cezası ise 10 yıla düşürüldü.

Bertan Özerdağ’ın başkanlığında Beril Çağdal ve Peri Hakkı’dan oluşan İstinaf Mahkemesi Heyeti’nin baktığı davanın kararını Başkan Özerdağ açıkladı.

banner134
Özerdağ, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nin Nisan 2019 tarihinde sanık Kemal Numan Mehmet’in 10 yıl ve Can Tekin Yılmaz’ın 12 yıl hapis cezası verdiği davayla ilgili yapılan istinaf başvurusunun değerlendirdiklerini ve sanıklara verilen cezanın yüksek olduğuna bulgu yaptıklarını belirtti.

Özerdağ, heyet olarak, sanık Kemal Numan Mehmet’in cezasını 10 yıldan 9 yıla, Can Tekin Yılmaz’ın cezasının ise 12 yıldan 10 yıla düşürülmesine karar verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75