Mektupla ölüm tehdidi

banner37

Gazimağusa’da, eski kız arkadaşına “Ağzını bozarsan, öldürmeden gitmem” yazılı mektup bırakan Azerbaycan uyruklu üniversite öğrencisi İlgün Ahmadzada, ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı

banner87
Mektupla ölüm tehdidi
banner90
banner99

İŞTE O MEKTUP… “Duydum, 3’üne kadar parayı istiyormuşsun. Para 3’ünde gelecek. O parayı emanet olarak tut. Para gelince yüzüğü gönder. Senden haber çıkmazsa, emin ol ki kapındayım. Almadan da gitmem. Niye? O yüzük sana ağır gelir. Evlenmeden biriyle yaşayan, namustan bahsetmesin. Ağzını bozarsan da öldürmeden gitmem”

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, öğrenci yurdunda kalan eski kız arkadaşının kapısına, “Ağzını bozarsan, öldürmeden gitmem” yazılı mektup bırakan Azerbaycan uyruklu üniversite öğrencisi İlgün Ahmadzada tutuklandı.

Mahkemede “Pişmanım özür dilerim” diyen üniversite son sınıf öğrencisi İlgün Ahmadzada, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Emin Özbilen yanıtladı.

Tanık polis Emin Özbilen, zanlının, “yazılı öldürme tehdidi” suçundan methaldar olduğunu belirterek, meseleyle ilgili olguları mahkemeye anımsattı.

Emin Özbilen, zanlının, 27 Aralık’ta, 11.00-16.30 saatleri arasında, ayrılmış olduğu eski kız arkadaşının Gazimağusa’daki bir öğrenci yurdundaki oda kapısının altından, kendi el yazısıyla “oku” başlıklı mektup bıraktığını anlattı.

Özbilen, “Duydum, 3’üne kadar parayı istiyormuşsun. Para 3’ünde gelecek. O parayı emanet olarak tut. Para gelince yüzüğü gönder. Senden haber çıkmazsa, emin ol ki kapındayım. Almadan da gitmem. Niye? O yüzük sana ağır gelir. Evlenmeden biriyle yaşayan, namustan bahsetmesin. Ağzını bozarsan da öldürmeden gitmem” yazılı mektubu mahkemeye aynen okudu.

Şikayet üzerine derdest emri gereği zanlıyı tutuklayıp, mektubu da emare zapt ettiğini kaydeden tanık polis, suçunu kabul eden zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını anlattı.

Tanık polis, Azerbaycan uyruklu öğrenci zanlıyı, işlediği suçtan ileride yargılanmasını sağlamak amacıyla uygun teminata bağlamasını talep etti.

Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı, KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Çiğdem Güzeler, 5 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlının haftada 1 en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesine de emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108