banner6

'Mesaj' kavgasında kan aktı

banner37

Eşine mesaj attığı gerekçesiyle kendisiyle konuşmaya giden Bülent Çolak’a bıçakla saldıran Veysel Akpınar, kavgayı ayırmaya çalışan Çağrı Poyraz Oruncak’ı boynundan yaraladı

'Mesaj' kavgasında kan aktı
banner151 banner143

Emine UYSAL

Başkent Lefkoşa’da önceki akşam ‘eşe atılan mesaj’ nedeniyle çıkan kavgada kan aktı. İki kişinin arasındaki kavgayı ayırmaya çalışan üçüncü kişi boynundan bıçaklanarak yaralandı.

Polisin ifadesine göre, 189 promil alkol tesiri altında olan 31 yaşındaki Veysel Akpınar, ‘eşine mesaj attığı’ gerekçesiyle kendisiyle konuşmaya giden Bülent Çolak ile kavgaya tutuştu ve bıçak çekti. Akpınar elindeki bıçakla, kavgayı ayırmaya çalışan Çağrı Poyraz Oruncak’ı boynundan yaraladı. Akpınar, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Yaralama”, “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “Kavga, rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan Veysel Akpınar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Burçin Korgan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Korgan, 12 Temmuz’da saat 21.00’de Lefkoşa’da umumi bir yer olan Cemal Gürsel Caddesi’nde zanlı Veysel Akpınar’ın, nefesinde 189 promil alkol tesiri altında olduğu bir sırada, eşine mesaj attığı gerekçesiyle kendisiyle konuşmaya giden Lefkoşa’da sakin Bülent Çolak ile tartıştığını ve bu sırada yanında taşıdığı toplam uzunluğu 20 santim, ağız uzunluğu ise 10 santim olan siyah saplı meyve bıçağını çıkararak Çolak’a doğru salladığını belirtti.

Korgan, bıçağın, kavgayı ayırmak için araya giren 21 yaşındaki Çağrı Poyraz Oruncak’ın boynun sol tarafına sürtüldüğünü ve Oruncak’ın boynunda 10 santim uzunluğunda çizik çeklinde kesi oluştuğunu aktardı.

Polis Memuru Burçin Korgan, Veysel Akpınar’ın bir taraf olup, bıçak salladığı gerekçesiyle diğer taraf olan Lefkoşa’da sakin Bülent Çolak ile Çağrı Poyraz Oruncak’ın gayri kanuni olarak birbirlerinin vücutlarına gelişigüzel vurarak, kavga ettiklerini ve rahatsızlık yarattıklarını kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını ancak olayın yeniden tekerrür edebileceği ihtimali olduğuna dikkat çeken Korgan, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Savcı: Olay tekerrür edebilir

Savcı Behrat Mavioğlu da, konu suçun kişinin vücut bütünlüğüne karşı işlendiğine ve olayın tekerrür etme ihtimali olduğuna vurgu yaparak, zanlının cezaevine gönderilmesini istedi.

Mahkemede söz alan zanlı Akıpınar, polis tarafından şiddet gördüğünü ileri sürerken, Savcı Behrat Mavioğlu, zanlının olay anında karşı taraf tarafından darp edildiğini belirtti.

Yargıç Cenkay İnan, yaralama suçunun ciddiyetine ve suçun tekerrür edebileceğine vurgu yapıp, zanlının 30 günü aşmamak şartıyla cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının darp iddiasının polis tarafından araştırılmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine de direktif verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 08:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104