banner6

Mesda, teminatla serbest bırakıldı

banner37

Extacy hapla yakalanan Hasan Mesda, teminata bağlanırken, Serdar Keskin'in suçsuz olduğu anlaşıldı. Polis, Hasan Mesda’nın GKRY bölgesinden KKTC’ye araçla geçiş yaptığı sırada “MDMA” türü 2 adet bütün, 2 adet yarım hapı ithal ettiğini ve evinde de iki adet uyuşturucu hap bulunduğunu belirtti. Mesda, yargılanıncaya kadar teminatla serbest bırakıldı.

Mesda, teminatla serbest bırakıldı
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Metehan Kara Giriş Kapısı’nda, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye araçla geçiş yaptığı esnada üzerinde üç adet, evinde yapılan aramada da iki adet extacy hapla bulunan zanlı Hasan Mesda, teminatla serbest bırakıldı. Mesda'yla aynı araçta bulunduğu için gözaltına alınarak tutuklanan Serdar Keskin'in ise suçsuz olduğu anlaşıldı ve mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

"Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu" suçlamasıyla tutuklanan zanlı Hasan Mesda dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi'nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı Hasan Boşnak, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç'i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 4 Eylül'de, saat 23.25'te, Lefkoşa’da Metehan Kara Giriş Kapısında, GKRY bölgesinden KKTC’ye araçla geçiş yapan Hasan Mesda'nın polis tarafından kontrol maksadıyla durdurulması üzerine, araçtan indiği sırada sağ cebinden “MDMA” türü 2 adet bütün, 2 adet yarım uyuşturucu hapları yere attığını anlattı.

Hasan Mesda'nın evinde yapılan aramada iki adet kırmızı renk hap bulunduğunu belirten Sevinç, soruşturmasını tamamlandığını söyleyerek, zanlının uygun bir teminata bağlanılmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının yurtdışı çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 4 bin TL nakdi teminat yatırması, bir kefilin 50 bin TL'lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 09:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104