banner6

​​​​​​​ Metamfetamin zanlısı yeğenler teminatla serbest bırakıldı

banner37

​​​​​​​Gazimağusa’da uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçundan tutuklanan 2 genç, 10’ar bin TL nakdi teminata bağlandı

​​​​​​​  Metamfetamin zanlısı yeğenler  teminatla serbest bırakıldı
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da 10 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçundan tutuklanan A.L.(E-24) ve A.L.(E-37) isimli iki yeğen zanlı, ileride yargılanmak üzere 10’ar bin TL nakdi teminata bağlandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Özdesoy, 26 Aralık’ta ihbar üzerine tutuklanan zanlılara 10 gram ağırlığında uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu suçlarından yazılı dava tebliğ ettiğini belirterek, mahkemeden zanlıları uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları 10’ar bin TL nakdi teminata bağladı.

Mine Gündüz Serden, haftanın bir günü ispat-ı vücut etmesini istediği zanlılar lehine KKTC vatandaşı 1’er kefilin de 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110