banner6

Metehan'da inanılmaz olay!

banner37

Uzun süredir uyuşturucu suçundan aranan Fazıl Kuşo, önceki gün annesi ve babasıyla, kardeşinin kimliğini kullanarak KKTC’ye girmek istedi. Kuşo, sınır kapısındaki polisin durumu fark etmesi üzerine, elindeki uyuşturucu poşetini de atıp koşarak Güney Kıbrıs’a geri kaçtı

Metehan'da inanılmaz olay!
banner8

Elmas TOKAY

Lefkoşa Metehan Kara Giriş Kapısı’nda önceki gün çok ilginç bir olay yaşandı.

KKTC’de yıllardır uyuşturucu suçundan aranan ve Güney Kıbrıs’a kaçan Fazıl Kuşo, önceki gün, annesi Ayşen Kuşo ve babası Ertuğrul Kuşo ile birlikte, erkek kardeşi Hüseyin Kuşo’nun kimliğini kullanarak KKTC’ye giriş yapmak istedi.

Polis tarafından fark edilen Fazıl Kuşo, arabadan atlayarak geri Güney Kıbrıs’a doğru kaçmaya başladı. Elinde bulunan yaklaşık 20 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde olan naylon poşeti atan Fazıl Kuşo, KKTC polisi tarafından yakalandı ancak babası Ertuğrul Kuşo, oğlunu yakalayan polisi sırtından iterek yere düşürdü ve Fazıl Kuşo da bu fırsatı değerlendirerek Güney Kıbrıs’a kaçtı.

Olayın ardından Narkotik Polisi, Fazıl Kuşo’nun annesi Ayşen Kuşo ve babası Ertuğrul Kuşo’yu gözaltına aldı, arabada yapılan aramada da arka koltukta, içerisinde uyuşturucu madde olduğu tahmin edilen ucu yanık sigara buldu. Konu sigara ve Fazıl Kuşo’nun koşarken attığı içerisinde uyuşturucu madde bulunan naylon poşet, polis tarafından emare olarak alındı.

Hüseyin Kuşo evde yakalandı

Polisin yürüttüğü soruşturma kapsamında, 27 Ağustos 2017 tarihinde Metehan Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a resmi çıkışı görünen ancak KKTC’ye henüz resmi girişi görünmeyen Fazıl Kuşo’nun kardeşi Hüseyin Kuşo ise, KKTC’de kaldığı evde bulunarak gözaltına alındı. Hüseyin Kuşo’nun kaçak olarak ülkeye giriş yaptığı düşünülüyor.

banner134

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, baba Ertuğrul Kuşo’nun evinde de mahkeme emriyle bir arama yaptı ve yapılan aramada bin 50 adet av tüfeği fişeği bulundu. Bu fişeklerin 17’sinin KKTC’ye ithalinin yasak olduğu tespit edildi.

Mahkemeye çıkarıldılar

Yaşanan bu olayların ardından Fazıl Kuşo’nun annesi Ayşen Kuşo ve babası Ertuğrul Kuşo dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne, kardeşi Hüseyin Kuşo ise Lefkoşa’daki Askeri Mahkeme’ye çıkarılarak, tutuklandı.

Ayşen ve Ertuğrul Kuşo çifti üç gün, Hüseyin Kuşo için ise 2 gün tutukluluk emri alındı.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 08:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104