'Mezarlık faresi' 7 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Lefkoşa Mezarlığı’nda cenaze törenlerine katılan insanların araçlarına zarar verip, kişisel eşyalarını çalmakla suçlanan 67 yaşındaki zanlı İbrahim Şahin’in tutukluluk süresi uzatıldı

'Mezarlık faresi' 7 gün daha tutuklu kalacak

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Mezarlığı’nda cenaze törenlerine katılan vatandaşların park halindeki araçlarının camlarını kırıp, içerisindeki değerli eşyaları çaldığı tahmin edilen İbrahim Şahin, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

“Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı İbrahim Şahin, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Buket İnce’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren İnce, 2018 yılının başından itibaren Lefkoşa Mezarlığı’nda park halinde bulunan araçlara kasti hasar yapılıp içerisinden para ve ziynet eşyalarının sirkat edildiğini söyledi.

Bu hususla ilgili polise birçok şikâyet yapıldığını ve bunun üzerine soruşturma başlatıldığını belirten İnce, 10 Ağustos’ta mezarlıkta park halinde bulunan Pembe Yarınlar’a ait çanta ve içindeki Vogue marka gözlüğü, sürüş ehliyetini, kimlik kartı, banka kartları, siyah deri kol saati, çeşitli süs takıları bir adet USB ve 300 TL nakit paranın da sirkat edildiğini belirtti.

Polis memuru Buket İnce, 28 Kasım’da zanlı İbrahim Şahin’in Lefkoşa Mezarlığı’nda şüpheli görülüp, yapılan üst aramasında Pembe Yarınlar’a ait USB’nin de bulunup emare alındığını söyledi.

İnce, “Zanlının bugüne kadar Lefkoşa kabristanlığında meydana gelen sirkat ve kasti hasar meseleleriyle bağlantısı olduğuna inanılmaktadır. Meselede alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler vardır. Bu safhada zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edeceği aşikardır. Bu safhada tahkikatın salimen devam edebilmesi için zanlının 7 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep ederim” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108