M.F.Ö., Türkiye'ye kaçtı

banner37

Uyuşturucu suçundan askıda davası bulunan M.F.Ö.’yü Türkiye’ye kaçırmak için tekne çalan Mustafa Karahoca, teminatla serbest bırakılırken, M.F.Ö.’nün de akıbeti belli oldu

M.F.Ö., Türkiye'ye kaçtı
banner87

Ahmet VAMIK
 

Uyuşturucu suçundan askıda davası bulunan M.F.Ö.’yü Türkiye’ye kaçırmak için, 5 Ekim’de T.C.’ye ait Alsancak’taki koy içerisinde bulunan tekneyi çalan Mustafa Karahoca aleyhindeki soruşturma tamamlandı ve ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı. M.F.Ö.’nün ise, yasadışı yolla Türkiye’ye kaçmayı başardığı öğrenildi.

Mustafa Karahoca, teminata bağlanılmak üzere dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Süleyman Taluğ’u tanık olarak dinletti.

Zanlı Mustafa Karahoca’nın “Suç İşlemeye Teşebbüs” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Süleyman Taluğ, meseleyle ilgili olarak yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, KKTC vatandaşı 2 kişinin zanlı lehinde toplamda 65 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER