Miktar 469 bin TL’ye ulaştı

banner37

Convergence Import and Export Ltd.’de çalışan Arun Acumsal ve Arzu Beyaz’ın aleyhindeki “müstahdem tarafından sirkat” soruşturması devam ediyor

banner87
Miktar 469 bin TL’ye ulaştı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Convergence Import and Export Ltd.’de çalışan Arun Acumsal ve yurtdışından dönüp tutuklanan şirketin muhasebecisi Arzu Beyaz’ın, şirkete ait 7 adet çek yaprağını çalarak, sahteledikleri ve 469 bin TL’yi zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla haklarında başlatılan soruşturma devam ediyor.

Polis, başta 364 bin TL olan miktarın 469 bin TL’ye ulaştığını belirtip, her iki zanlının da tutukluluğunun uzatılmasını talep etti.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan Arun Acumsal ve Arzu Beyaz dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cemil Awwad’ı tanık olarak dinledi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Awwad, zanlıların ocak ve ağustos ayları içerisinde, müstahdemi olduğu Lefkoşa’da sakin Tekin Birinci’nin direktörü ve sahibi olduğu Convergence Import and Export Ltd. adına ıstar olunan Asbank kaşideli 4 adet boş çek yaprağı ve Garanti Bankası kaşideli 3 adet boş çek yaprağını sirkat ederek, 4 adet çek yaprağını Arun Acumsal adına yazıp, sahtelediklerini ve tedavüle sürerek toplamda 364 bin TL temin ettiklerini kaydetti.

Polis memuru Cemil Awwad, 4 çekin daha belirlendiğini ve bir finans şirketinde ciro edilen 105 bin TL’nin daha akıbetinin araştırıldığına dikkat çekti.

Awwad, konu çeklerin şirketin muhasebecisi olan zanlı Arzu Beyaz’ın tasarrufunda olduğunu mahkemeye aktardı.

Onlarca akıbeti belli olmayan çek olduğuna vurgu yapan Awwat, zanlı Arun Acumsal’ın 6 gün, Arzu Beyaz’ın ise ilk etapta 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlıların avukatları tutukluluk süresine itiraz etmedi.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlı Arun Acumsal’ın 6 gün, Arzu Beyaz’ın ise 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108