Miktar 55 bin TL’nin üzerinde

banner37

Adem A. Kaner ve Kardeşi Ltd. adına Gazimağusa, İskele ve Esentepe’deki market sahiplerinden, makbuz karşılığı tahsil ettiği paraları çalmakla suçlanan Onur Durur’un tutukluluğu 5 gün uzatıldı

Miktar 55 bin TL’nin üzerinde
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Müstahdemi olduğu, Adem A. Kaner ve Kardeşi Ltd. adına Gazimağusa, İskele ve Esentepe’deki market sahiplerinden, makbuz karşılığı tahsil ettiği paraları sirkat eden Onur Durur aleyhindeki polis soruşturması devam ediyor.

“Borcum vardı. Evraklarda oynama yaptım, 46 bin TL sirkat ettim” diyen Onur Durur, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

Makbuzlarda oynama yapılan 19 işyerinden 11 tanesinde inceleme yaptığını belirten polis, zanlının 55 bin TL’nin üzerinde para sirkat ettiğini açıkladı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, meseleyle ilgili gelişmeleri, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk anlattı.

Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlının, “müstahdem tarafından sirkat”, “evrak sahteleme”, “sahtelediği evrakı tedavüle sürme”  suçlarından methaldar olduğunu belirtti ve Onur Durur’un borçlarını ödemek için konu suçları işlediğini itiraf ettiğini söyledi.

Tanık polis, zanlının, birçok işyerine kestiği makbuzlarla, şirkete teslim ettiği makbuzlar arasında farklılıklar olduğunu kaydederek, zanlının, 9 ay içerisinde, makbuz köklerinde oynama yapmak suretiyle zimmetine geçirmiş olduğu para miktarının 55 bin TL’yi aştığını söyledi.

Çok yönlü soruşturmasını henüz tamamlayamadığını dile getiren tanık polis, zanlının ikametgâhında yaptığı aramada, müşterilerden aldığı para karşılığında kestiği makbuzlar bulduğunu, konu makbuzları niye müşterilere vermeyip evinde bulundurduğunu araştıracağını ifade etti.

İncelenmesi gereken 8 iş yeri daha olduğunu söyleyen Yücetürk, tahkikatını salimen yürütmek ve sirkat edilen kesin rakamı tespit edebilmek için mahkemeden zanlı aleyhine süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, polisin tahkikatının neticelendirilebilmesi için süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75