Miktar arttı, tutuklulukları uzadı

banner37

Mormenekşe-Atlılar köyleri arasında düzenlenen operasyonda yakalanan 5 zanlıdan 2’si, meseleyle bağlantısı olmadığı gerekçesiyle serbest bırakılırken, polis 115 gram daha uyuşturucu madde ele geçirdi.

Miktar arttı, tutuklulukları uzadı
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin Mormenekşe-Atlılar köyleri arasında düzenlediği operasyonda ele geçirilen uyuşturucu maddeyle ilgili yürüttüğü soruşturma devam ediyor.

Polis, aldığı ifade doğrultusunda Boğaztepe’deki bir arazide 115 gram daha uyuşturucu madde ele geçirdi ve böylece emare uyuşturucu miktarı 250 grama çıktı.

Meseleyle ilgili tutuklan Uğur Özbayır ve Melisa Şen, suçla bağlantıları olmadığı gerekçesiyle serbest bırakılırken, Onur Güler, Tuğba Tiken ve Murat Özbayır aleyhine mahkemeden, tahkikat amaçlı 6’şar gün daha tutukluluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda gerçekleştirilen duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy yanıtladı.

Meselenin olgularını aktaran HüseyinÖzdesoy, 15 Haziran 2017’de ihbar üzerine, ekibiyle konu bölgeye gittiklerini ve pusuya yattıklarını anımsattı.

banner134

Hüseyin Özdesoy, içerisinde, Onur Güler, Uğur Özbayır, Melisa Şen, Murat Özbayır ve TuğbaTiken’in bulunduğu NS 696 Z plakalı aracın, saat20.45’te olay yerine geldiğini ve Çağdaş Kadınlar Derneği tabelası altında, beyaz torba altındaki taş altında 80 gram ağırlığında bonzai olarak bilinen sentetik canabionnid türü uyuşturucu maddeyi almak için araçtan zanlı Onur Güler’in indiğini dile getirdi.

Zanlı Güler’i bahse konu poşetleri aldığı sırada tutukladıklarını kaydeden tanık polis, diğerlerinin de ikazlarına karşın olay yerinden kaçtığını anlattı ve Güler’in verdiği gönüllü ifadeler ışığında, 2’nci tabelanın altındaki 65 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi ele geçirdiğini söyledi.

Daha sonra Güler’in bir ifade daha verdiğine vurgu yapan tanık polis, Boğaztepe’deki bir arazide taş altında poşet içerisinde 115 gram daha uyuşturucu ele geçirdiklerini kaydetti.

Tanık polis yürüttüğü tahkikatın genişlediğini ifade ederek,  mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacimulla, tahkikatın selameti açısından zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75