Miktarın artması bekleniyor

banner37

Pazarlamacı olarak çalıştığı İrem Pazarlama isimli iş yerinden faturalarda oynama yaparak çeşitli ürünleri satmış gibi gösterip zimmetine para geçirmekle suçlanan Caner Palta’nın tutukluluk süresi uzatıldı

Miktarın artması bekleniyor
banner90

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’ta pazarlamacı olarak çalıştığı İrem Pazarlama isimli iş yerinden faturalarda oynama yaparak çeşitli ürünleri satmış gibi gösterip zimmetine 73 bin TL geçirmekle tutuklanan zanlı Caner Palta’nın tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.

Polis, tahkikatın devam ettiğini ve çalınan miktarın artmasının beklendiğini mahkemeye aktardı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Kozal Debreli, tanık olarak dinlendi.

Mahkemede meseleyle ilgili yeminli şahadet veren polis memuru Debreli, zanlının pazarlamacı olarak çalıştığı Haspolat’ta faaliyet gösteren İrem Pazarlama LTD’ye ait sipariş faturalarını, 2018-2019 yılları arasında Girne’de faaliyet gösteren OYAK Ordu Pazarı Girne mağazası müdürlüğü adına sahte olarak düzenleyerek, sipariş edilen çeşitli markalarda viski, tekila, şarap ve puroları İrem Pazarlama’nın depolarından alıp, başka işyerlerine sattığını ve bu satışların karşılığında tahsil ettiği 73 bin 715.20 krş., parayı zimmetine geçirdiğini söyledi.

Polis memuru Kozal Debreli, meseleyle ilgili şikâyetin bilgilerine gelmesi üzerine tespit edilen 40 adet sipariş faturalarının emare olarak alındığını ve temin edilen derdest emri ışığında zanlının tutuklandığını belirtti.

Debreli, aynı gün zanlının huzurunda ikametgâhında mahkeme emrince yapılan aramada, ikametgâhın mutfak kısmında 5 adet 1’er bardaklı 70 cl’lik Absenth marka likör, yatak odasındaki elbise dolabı içerisinde 68 adet Topkapı marka 20cl’lik rakı, 1 adet Absenth Green marka 70 cl likör, 3 adet Barcode marka 70 cl votka, 1 adet 3 lt Pearly Bay marka şarap, 12 adet Triple Sec marka 70 cl likör ve 10 adet 1 lt’lik Cin İstanbul ve salon içerisinde masa üzerinde bulunan 1 adet mavi renk üzerinde Oyak Ordu Pazarı Girne Mağazası Müdürlüğü yazılı kaşenin tespit edilerek, emare olarak zapt edildiğini kaydetti.

Polis memuru Kozal Debreli, zanlının meseleyle ilgili olarak gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiğine vurgu yaptı.

Debreli, meseleyle ilgili 10 ifade alındığını ve işyeri ile yapılan görüşmede halen zanlının ürün vermiş olduğu müşterilerle ilgili hesaplamaların tamamlanmadığına işaret etti.

Zanlının sirkat etmiş olduğu miktarın artmasının kuvvetle muhtemel olduğunun öğrenildiğini belirten Debreli, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının soruşturma maksatlı üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan PALTA
Ayhan PALTA - 6 ay Önce

O şirket iyi araştırılmalı saçma sapan iftira bu bu kadar açık varmış yenimi haberleri oluyor

Yalçın PALTA
Yalçın PALTA - 6 ay Önce

O şirket iyi araştırılmalı saçma sapan iftira bu bu kadar açık varmış yenimi haberleri oluyor suçsuz bi insana iftira atmayın Devleti polisi ķandıramazsınız

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108