‘Milano’ zanlısı 2 yıldır aranıyordu

banner37

Girne’de iki yıl önce gerçekleştirilen operasyonda sanal bahis oynattığı belirlenen ancak yakalanamayan Fatih Eryılmaz isimli zanlı önceki gün Ercan’dan ülkeye giriş yaparken yakalandı

banner87
‘Milano’ zanlısı 2 yıldır aranıyordu
banner99

Sanal bet operasyonuyla ilgili 2 yıldır aranan Fatih Eryılmaz isimli zanlı önceki gün ülkeye giriş yaparken, Ercan’da yakalandı ve dün Girne’de mahkemeye çıkarılarak hakkında 2 günlük tutukluluk emri alındı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, meselenin tahkikat sorumlusu olan polis çavuşu Yahya Suiçmez yeminli şahadet verdi.


Mali Suçlarla Mücadele Birimi’nde görev yapan Yahya Suiçmez, 2017 yılında Girne’de bir işyerine düzenlenen operasyonda Milano isimli site üzerinden yasa dışı sanal bet oynatıldığını tespit ettiklerini, operasyon esnasında bilgisayarların açık olduğunu ve aktif bir şekilde sanal bet oynatıldığını belirlediklerini söyledi.


Mesele ile ilgili söz konusu tarihte 5 kişinin tutuklandığını kaydeden Suiçmez, soruşturma sonrası yakalanan şahısların teminatla serbest bırakıldığını ifade etti.


Operasyonda ele geçirilen telefon ve bilgisayarlarla ilgili incelemelerin ise devam ettiğini kaydeden tahkikat memuru, operasyon kapsamında Fatih Eryılmaz’ın da tespit edildiğini ve aranan şahıs ilan edildiğini belirtti.


Zanlının önceki gün Ercan Havaalanı’nda ülkeye giriş yaparken yakalandığını belirten Suiçmez, zanlının ifade verdiğini ve bu ifadenin araştırılacağını vurgulayarak, zanlı aleyhine 2 günlük tutukluluk emri talep etti.


Polisin talebini yerinde bulan mahkeme, Fatih Eryılmaz’ın iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96