Milyonluk vurgunda, miktar artabilir

banner37

Muhasebe ve finans işleri sorumlusu olarak çalıştığı 3 yıllık süreçte, şirkete ait 1 milyon 600 bin TL’yi zimmetine geçirmekle suçlanan Tayfun Güler’in tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

Milyonluk vurgunda, miktar artabilir
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Num Elektrik Elektronik Sanayi Tic. Aş. isimli işyerinin muhasebe ve finans işleri sorumlusu olan ve çalıştığı 3 yıllık süreçte şirket adına tahsil edilen 1 milyon 600 bin TL’yi zimmetine geçirmekle suçlanan Tayfun Güler’in tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

Savcı İlhan Damdelen, polisin meseleyle ilgili soruşturmasının devam ettiğine dikkat çekerek, zanlının zimmetine geçirdiği para miktarının artabileceğine vurgu yaptı.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan Tayfun Güler dün ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Rauf Kürşad’ın huzuruna çıkarıldı.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Osman Çavuşu dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Çavuş, 2014 yılı Eylül ile Mayıs 2017 tarihleri arasında Num Elektrik ve Elektronik Sanayi Tic. Aş. isimli işyerinde muhasebe ve finans işleri sorumlusu olan zanlı Tayfun Güler’in, KKTC Turkcell’den şirket adına tahsil edilen 1 milyon 600 bin TL’yi sirkat etmekle methaldar olduğunu kaydetti.

Zanlının aranan şahıs ilan edildiğini ve 8 Ağustos’ta Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken yakalandığını belirten Çavuş, zanlının tasarrufundan bulunan telefon ile 4 ayrı bankaya ait hesap kartlarına el konulduğunu söyledi. Telefon dökümleri ile banka hesaplarının inceleneceğini vurgulayan Çavuş, bunun yanında aranan birçok emare olduğunu ve klasörlerce evrakın incelenmesi gerektiğini dile getirdi.

Çavuş, çalınan para miktarının 1 milyon 800 bin TL’ye çıkabileceğini söyledi ve zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğini kaydederek 5 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Damdelen: Mesele çok ciddi

Suçun ciddiyetine ve çalındığı iddia edilen para miktarının oldukça yüksek olduğuna dikkat çeken Savcı İlhan Damdelen, yapılacak soruşturma kapsamında miktarın yükselebileceğini, zanlının serbest kalması durumunda tahkikata etki edebileceğine vurgu yaptı. Savcı Damdelen, zanlının 5 gün daha tutuklu kalması talebinde bulundu.

Zanlının avukatı Süleyman Dolmacı, tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın devam ettiğine bulgu yaparak, istenilen 5 günlük ek tutukluluk emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75