Minik Hiranur’un iç kanaması var

banner37

Dörtyol-Türkmenköy anayolunda 1’i ağır 9 kişinin yaralandığı kazayla ilgili 2 aracın sürücüsünün tutukluluk süresi 3’er gün daha uzatıldı. Kazada ağır yaralanan 3 yaşındaki çocuğun hayati tehlikesi ise sürüyor

Minik Hiranur’un  iç kanaması var
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

   Dörtyol-Türkmenköy anayolunda, 9 kişinin yaralandığı kazayla ilgili araçların sürücüsü Fatma Abay ve Russell Straton, yeniden mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün ek tutukluluk emri temin edildi.

   Meselenin tahkikatını yürüten Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan meselenin tahkikat memuru Yenal Hüda, dikkatsizlik sonucu meydana gelen kazanın olgularını mahkemeye anımsattı.

   Polis memuru Yenal Hüda, kazada ağır yaralanarak Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Çocuk Servisi’ndeki Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altında tutulan 3 yaşındaki Hiranur Karadağ’ın hayati tehlikesinin devam ettiğine dikkat çekti ve Hiranur’un sağlık durumunun tahkikata yön vereceğini anımsattı.

   Yenal Hüda, 23 Mayıs 2019’da, saat 15.30’da, Dörtyol- Beyarmudu anayolunun 4-5 kilometreleri arasında, meydana gelen kazanın olgularını tekrarladı.

banner134
   Hüda, her iki araç sürücüsünün mümkün mertebe yolun solunu muhafaza etmeyip, araçlarıyla dikkatsiz bir şekilde yolun sağına geçtiğini belirterek, Russell Straton yönetimindeki KRJ 279 plakalı aracın sol ön kısmıyla, Fatma Abay yönetimindeki HY 374 plakalı aracın sol ön kısmının çarpıştığını anlattı.

   Tanık polis, kaza sonucu Fatma Abay’ın kullanımındaki araçta yolcu olan Hiranur Karadağ’ın iç kanama teşhisiyle Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Çocuk Servisi Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altında tutulduğuna dikkat çekti ve diğer yaralıların durumunu mahkemeye aktardı.

   Kazada yara alan Hülya Şaseoğlu’nun her iki ayağında kırık olup Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Ortopedi Servisi’nde tedavi altında tutulduğunu anlatan tanık polis, Yusuf Karadağ, Fatma Karadağ ve Fatma Abay’ın tedavi edildikten sonra taburcu edildiklerini anlattı.

   Kaburgasında kırık olan Slyvia Gowens’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin Ortopedi Servisi’nde müşahede altına alındığını belirten tanık polis, sol ayağında kırık olan Slyvia Straton ve kaburgasında kırık tespit edilen Harris Straton’un da Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutulduğunu kaydetti.

   Meseleyle ilgili her iki zanlıdan ifade aldığını aktaran tanık polis, Hiranur Karadağ’ın hayati tehlikesine dikkat çekip tahkikatın seyrinin değişebileceğine vurgu yaptı ve tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

   Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 3’er gün daha poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75