banner6

'Misafirim ve masumum'

banner37

Polisin arama yaptığı evde bulunan 18 gram hintkeneviriyle ilgili tutuklanan Derric N. Ekenma, aleyhindeki suçlamayı kabul etmedi.

'Misafirim ve masumum'
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da aranan bir şahsa ait ikametgahta yapılan aramada 18 gram uyuşturucu madde ele geçiren Narkotik ekibi, evde misafir olduğunu ileri süren zanlı Derrick N. Ekenma’yı tutukladı.

Mahkemede söz alan Avukat Ramadan Sanıvar, müvekkilinin o evde misafir olduğunu ve evin bir kadına ait olduğunu ileri sürdü.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Derrick N. Ekenma, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Murat Döşenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Döşenci, 26 Ekim tarihinde, 18.45-19.30 saatleri arasında, Lefkoşa’da bir ikametgahta yapılan aramada, yaklaşık 18 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan öğütücü, plastik kutu ve hassas terazi bulunarak emare olarak alındığını anlattı.

Zanlının konu evde tutuklandığını ve iddialarının araştırıldığını söyleyen Döşenci, aranan bir şahıs olduğuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 13:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104