Misafirine tecavüz etmekle suçlanıyor

banner37

Üniversite öğrencisi Osita Samson Eluagu, evinde misafir olan yine yabancı uyruklu olan Z.G. isimli kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Misafirine tecavüz etmekle suçlanıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemize üniversite eğitimi almak için gelen yabancı uyruklu zanlı Osita Samson Eluagu, evinde misafir olan yine yabancı uyruklu olan Z.G isimli kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

   “Cinsel Tecavüz”, “Cinsel Saldırı” ve “Darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Osita Samson Eluagu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 3 Haziran’da saat 20.00 raddelerinde Küçük Kaymaklı’da sakin zanlı Osita Samson Eluagu’nun ikametgahının yatak odasında içki içtikleri bir esnada Lefkoşa’da sakin Z.G.’yi sol eli ile ağız kısmına bastırarak darp edip, giymiş olduğu taytı ve külotunu çıkartarak, cinsel saldırı ve cinsel tecavüzde bulunmakla methaldar olduğunu belirtti.

   Sevinç, zanlı Osita Samson Eluagu’nun mahkemeden temin edilen derdest emri gereği tutuklanmış olup Lefkoşa Polis Müdürlüğü hücrelerine yerleştirildiğini söyledi.

Sevinç, zanlının itiraf içerikli gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılacağına vurgu yaptı.

banner134
   Meselenin ciddiyetine vurgu yapan Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlının avukatı Cemal Gündüz, talebe itiraz etmezken, meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75