Motorlu polisi, aracıyla ezmeye çalıştı

banner37

Sabri Keskin isimli kişi, önceki gece Karaoğlanoğlu bölgesinde alkollü ve tehlikeli bir şekilde sürüş yaptığı için kendisini durdurmak isteyen polis memurunun canına kast etti

Motorlu polisi, aracıyla ezmeye çalıştı
banner87

Ahmet VAMIK
   Sabıka dosyası bir hayli kabarık olan TIR şoförü Sabri Keskin, önceki gece Karaoğlanoğlu bölgesinde alkollü ve tehlikeli bir şekilde sürüş yaptığı esnada kendisini durdurmak isteyen polis memuru Ş.B.’nin canına kast etti.
   Karaoğlanoğlu’nda devriye gezen motorlu polis memurunu kendisini uyarmaya çalıştığı gerekçesi ile kullanımındaki salon araç ile ezmeye çalışan zanlı Sabri Keskin, Ş.B., isimli polis memuruna küfür edip yüzüne yumruk salladı.

Suçüstü tutuklanarak dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan Sabri Keskin, yeniden suç işlememesi için tutuklu yargılanmak üzere Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.


“Kendisini uyaran polise saldırdı”

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti.
   Zanlı Sabri Keskin’in “Polisi Darp Görevinden Men”, “İthale-i Lisan”, “Sarhoşluk” ve “Rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Yalgı Döşenci, zanlı Sabri Keskin’in önceki gece saat 21.20 raddelerinde Karaoğlanoğlu bölgesinde yönetimindeki EN 357 plakalı salon araçla ışıkları kapalı ve dikkatsiz bir şekilde seyir halinde olduğunu dile getirdi.

Tehlikeli bir şekilde araç kullanan zanlının devriye gezen motorlu polis memuru Ş.B. tarafından durdurulmak istendiği esnada Sabri Keskin’in aracını motorlu polis memurunun üzerine sürerek canına kast ettiğini ifade eden Döşenci, Keskin’in araçtan inerek kendisine müdahale etmeye çalışan polis memuru Ş.B.’ye küfür edip yüzüne doğru yumruk salladığını ifade etti.  

Suç işlemesin diye cezaevine gönderildi

Zanlının, başta benzer suçlar olmak üzere, katle teşebbüs ve kasti hasar gibi birçok sabıkası bulunduğuna dikkat çeken Yalgı Döşenci, serbest kalması halinde benzer bir suç işleme ihtimali yüksek olan Sabri Keskin’in tutuklu yargılanmasını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, serbest kalması halinde suç işleme ihtimali yüksek olan zanlının yargılanma safhasında davalarında hazır bulunmasını temin etmek ve yeniden suç işlemesini önlemek maksadıyla 45 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER