banner6

Müdürün daha fazla para çaldığı düşünülüyor

banner37

Müdür olarak çalıştığı ilaç şirketine ait 1 milyon 700 bin TL’yi aşkın parayı sirkat etmekle suçlanan A.K.H’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Müdürün daha fazla para çaldığı düşünülüyor
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Tane İlaç Enterprises Ltd. isimli işyerinde müdür olarak çalışan ve üç yıllık süreçte şirkete ait 1 milyon 700 bin TL’yi aşkın parayı sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan A.K.H.’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı. Polis, şirketin açığının artabileceğine vurgu yaptı.


Polise itiraf içerikli gönüllü ifade veren şirket müdürü A.K.H., şirkete ait parayla ikamet ettiği eve kısmi ödeme yaptığını itiraf etti.


Zanlı A.K.H., hücrelerdeki bir tutuklunun Koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle temaslı takibi sürdüğünden tutukluluk talebi gıyabında yapıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Demirel’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, zanlı A.K.H.’nin 2017-2019 yılları arasında Lefkoşa’da şirket müdürü olarak müstahdemi olduğu Tane İlaç Enterprises Ltd. isimli işyerine, eczanelerden toplanan ilaç satışına müteakip tam olmamakla birlikte yapılan hesaplamalara karşın ödenen 650 bin TL’yi tasarrufuna alıp ihtiyaçlarına harcadığının tespit edildiğini kaydetti.

Şirket adına olan 1 milyon TL’yi aşkın çeki bozdurup ev borcuna yatırdı


Polis memuru Öjen Açıkada, zanlı A.K.H’nin Devlet Ecza Deposu’na tedarik ettikleri ilaçlara müteakip Maliye Bakanlığı tarafından ödenen Merkez Bankası’na ait 1,050,908.38 TL meblağlı çeki de sirkat ettiğine dikkat çekti.


Açıkada, zanlının, konu çekin karşılığıyla ikamet ettiği eve, kısmi ödeme yaptığına vurgu yaptı. Açıkada, zanlının 3 Ocak’ta derdest emri gereği tutuklandığını ve aleyhinde başlatılan tahkikatın devam ettiğini anlattı.


Açıkada, şirketin faturalarının inceleneceğine ve miktarın artmasının kuvvetle muhtemel olduğuna dikkat çekti.


Zanlının gönüllü ifade verdiğini ve gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini söyleyen Açıkada, zanlının serbest kalması halinde tahkikatın salimen yürütülmesi için poliste 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104