Müebbet hapis istemiyle yargılanacak

banner37

Gönyeli’de 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı’nın davası Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi

banner87
Müebbet hapis istemiyle yargılanacak
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı’nın davası Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.

Lord, müebbet hapis cezası öngören “Taammüden adam öldürme” suçuyla yargılanacak.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun, huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Behrat Mavioğlu, hazır bulundu.

Savcı Behrat Mavioğlu, olayın tahkikat memuru Mehmet Sözmener ile ilk olay yerine giden sağlık görevlisini dinletti.

Bilge Lord, olay mahalline ilk giden sağlık görevlisine çocuğunu öldürdüğünü itiraf etmişti.

Mavioğlu, cinayetle ilgili yaklaşık 130 emareyi kaydetti. Mavioğlu, davanın Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmesini talep etti.

Davanın Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmesine karar veren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, davanın 17 Ekim’e ertelenmesine ve sanığın da o tarihe kadar tutukluluğunun devamına da emir verdi.

Olay nasıl olmuştu?

Gönyeli’de sakin zanlı Bilge Lord Kunduracı, ayrılma aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’nın 25 Mayıs 2018 tarihinde sosyal medya hesabındaki bir paylaşımına sinirlenerek kendisiyle yaşayan oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı öldürmeye karar vermiş ve iki gün art arda bıçaklayarak öldürmüştü.

Anne Kunduracı, 26 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde oğlu Ercan’ı yatağında uyuduğu sırada evde bulunan bir bıçakla yaraladığını ancak, fiili gerçekleştiremediğini ve ertesi gün sabah 08.00’de zanlının oğlunu, yine aynı bıçakla göğüs ve karın boşluğundan defalarca bıçaklayıp öldürdüğünü itiraf etmişti.

7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’nın göğüs ve karın kısmında 4’ü öldürücü 19 adet bıçak yarası,12’si ise yüzeysel kesi olup toplam 31 bıçak darbesi tespit edilmişti.

Polis, çocuğun avuç içlerinde olay anında annesine direndiğini gösteren 4 kesi olduğuna vurgu yapmış ve çocuğun vücudunda darp izi olmadığını mahkemeye aktarmıştı.

Zanlı Bilge Lord Kunduracı, ilk tutuklandığı an polise ifade vermişti. 7 yaşındaki Ercan Kunduracı’ya otopsi yapılmış ve ölüm sebebinin ise delici ve kesici alet yarasına bağlı olarak gelişen iç ve dış kanama olduğu tespit edilmişti.

Torununu yatağında kanlar içinde bulan dede Tahir Lord, kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108