banner6

Mühürler inceleniyor

banner37

Bir yıl önce posta aracılığıyla Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Lefkoşa’daki bir üniversiteye ait ıslak ve soğuk mühürleri getirten ve muhaceret işlemi için polise gidince tutuklanan Auriol Billy Feunang Tilong’un tutukluluk süresi uzatıldı

Mühürler inceleniyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Lefkoşa bölgesinde faaliyet gösteren bir üniversiteye ait ıslak ve soğuk mühürleri posta aracılığıyla getirten yabancı uyruklu üniversite öğrencisi zanlı Auriol Billy Feunang Tilong’un tutukluluk süresi uzatıldı.

   “Sahte Mühür Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Auriol Billy Feunang Tilong dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, zanlı Auriol Billy Feunang Tilong’un 3 Aralık 2018 tarihinde Lefkoşa’da Paket Postanesi’ne giderek kendisi adına gönderilen paketi almak istediği esnada, görevli memurlar tarafından paketin incelenmesi sonucu üzerinde Yakın Doğu Üniversitesi ve KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı yazılı ıslak ve soğuk mühür ile çeşitli printer yazıcıları olduğunun belirlendiğini ancak zanlının postaneden ayrıldığını yineledi.

Olayın polise bildirildiğini ve zanlının aranan şahıs ilan edildiğini belirten Gencer, zanlının 23 Ekim’de muhaceret işlemlerini yaptırmak için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gittiğini ve tutuklandığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Ali Gencer, zanlının sözlü beyanları olduğunu ve aranan bir kişi olduğunu belirtti. Gencer, mühürlerin incelendiğini ve olayın çok yönlü soruşturulduğuna vurgu yapıp, zanlının beş gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının beş gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104