Mühürleri aldı gitti, 1 yıl sonra ortaya çıktı

banner37

Bir yıl önce posta aracılığıyla Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Lefkoşa’daki bir üniversiteye ait ıslak ve soğuk mühürleri getirten Auriol Billy Feunang Tilong, önceki gün muhaceret işlemi için polise gidince tutuklandı

banner87
Mühürleri aldı gitti, 1 yıl sonra ortaya çıktı
banner90
banner99

ARANDIĞINDAN HABERSİZ POLİSE GİTTİ… Lefkoşa’daki paket postanesindeki memurların, 3 Aralık 2018 tarihinde, içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı ile bir üniversiteye ait ıslak ve soğuk mühürler ile çeşitli printer yazıcılarının olduğu paketi fark ettiğini, ancak zanlının bu sırada paketi alıp postaneden ayrıldığını belirten polis memuru, aranan şahıs ilan edilen Tilong’un önceki gün muhaceret işlemlerini yaptırmak için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gidince tutuklandığını açıkladı. Polis, olayla ilgili bir kişinin daha arandığını belirtti.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Lefkoşa bölgesinde faaliyet gösteren bir üniversiteye ait ıslak ve soğuk mühürleri posta aracılığıyla getirten yabancı uyruklu üniversite öğrencisi zanlı Auriol Billy Feunang Tilong tutuklandı.

   “Sahte Mühür Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Auriol Billy Feunang Tilong dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, zanlı Auriol Billy Feunang Tilong’un 3 Aralık 2018 tarihinde Lefkoşa’da Paket Postanesi’ne giderek kendisi adına gönderilen paketi almak istediği esnada, görevli memurlar tarafından paketin incelenmesi sonucu üzerinde Yakın Doğu Üniversitesi ve KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı yazılı ıslak ve soğuk mühür ile çeşitli printer yazıcıları olduğunun belirlendiğini ancak zanlının postaneden ayrıldığını kaydetti.

   Olayın polise bildirildiğini ve zanlının aranan şahıs ilan edildiğini belirten söyleyen Gencer, zanlının 23 Ekim’de muhaceret işlemlerini yaptırmak için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gittiğini ve tutuklandığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Ali Gencer, zanlının sözlü beyanları olduğunu ve aranan bir kişi olduğunu belirterek, zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75