banner6

Murat Tabakoğlu cezaevine gönderildi

banner37

Lapta Polis Karakolu’nda tutuklu bulunduğu sırada aracında yapılan aramada 3 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ve uyuşturucu içiminde kullanılan aparatlar ele geçirildiği iddia edilen zanlı, tutuklu yargılanacak.

Murat Tabakoğlu cezaevine gönderildi
banner151 banner143

Ahmet VAMIK

Uyuşturucu suçlarından farklı zamanlarda tutuklanan ve teminata bağlanarak serbest bırakılan Murat Tabakoğlu, bu kez hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne’de ağustos ayında uyuşturucu verme, Gönyeli’de ise eylül ayında uyuşturucu tasarrufu suçlamalarıyla yargı önüne çıkan ve teminata bağlanarak serbest bırakılan Murat Tabakoğlu, bu sefer de Lapta’da 3 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ile yakalanmıştı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.

Zanlı Murat Tabakoğlu’nun “Kanunsuz Uyuşturucu Madde tasarrufu”, “Mülke Tecavüz” ve “Darp” suçlamalarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Mustafa zor, 24 Ekim’de Lapta Polis Karakolu’nda “Mülke Tecavüz” ve “Darp” suçlamasıyla tutuklu bulunduğu sırada karakol avlusunda bulunan zanlıya ait MA 881Z plakalı aracın içerisinde yapılan aramada folyo içerisine gizlenmiş 3 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde, 4 adet üzerinde kokain kalıntısı olduğuna inanılan folyo parçası, 1 rulo folyo ile uyuşturucu madde içiminde kullanıldığına inanılan 7 uzun ve 2 kısa plastik pipet tespit edilerek emare olarak alındığını belirtti.

Zanlının gönüllü ifade vermeyerek, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini belirten Mustafa Zor, meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını belirterek zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, uyuşturucu madde ile ilgili askıda iki davası bulunan, geçmişte benzer suçlardan sabıkası bulunan zanlının davalarında hazır bulunmasını temin etmek ve yeniden suç işlemesine engel olmak amacıyla 2 ayı geçmeyecek süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 13:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104