banner6

Murat Tabakoğlu uslanmıyor

banner37

Lapta Polis Karakolu’nda tutuklu bulunan Murat Tabakoğlu’nun aracında yapılan aramada 3 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ve uyuşturucu içiminde kullanılan aparatlar ele geçirildi

Murat Tabakoğlu uslanmıyor
banner151

Ahmet VAMIK

Uyuşturucu suçlarından farklı zamanlarda tutuklanan ve teminata bağlanarak serbest bırakılan Murat Tabakoğlu, geçtiğimiz gün yeniden tasarrufunda kokain türü uyuşturucu maddeyle yakalandı.

Girne’de ağustos ayında uyuşturucu verme, Gönyeli’de ise eylül ayında uyuşturucu tasarrufu suçlamalarıyla yargı önüne çıkan ve teminata bağlanarak serbest bırakılan Murat Tabakoğlu, bu sefer de Lapta’da 3 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ile yakalandı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.

Zanlı Murat Tabakoğlu’nun Kanunsuz Uyuşturucu Madde tasarrufu suçlamasından methaldar olduğunu belirten polis memuru Mustafa zor, 24 Ekim’de Lapta Polis Karakolu’nda “Mülke Tecavüz” suçlamasıyla tutuklu bulunduğu sırada karakol avlusunda bulunan zanlıya ait MA 881Z plakalı aracın içerisinde yapılan aramada folyo içerisine gizlenmiş 3 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde, 4 adet üzerinde kokain kalıntısı olduğuna inanılan folyo parçası, 1 rulo folyo ile uyuşturucu madde içiminde kullanıldığına inanılan 7 uzun ve 2 kısa plastik pipet tespit edilerek emare olarak alındığını ifade etti.

Zanlının gönüllü ifade vermeyerek, söz konusu maddelerin kendisine ait olmadığına yönelik iddia da bulunduğunu kaydeden Mustafa Zor, meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını belirterek zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, tahkikatın selameti açısından zanlının 2 gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 08:48
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110