banner6

Müştekinin zararını ödediler, teminatla serbest kaldılar

banner37

Cihangir’deki torna atölyesinden 240 bin TL değerinde malzeme çalınmasıyla ilgili iki kişi yakalandı

Müştekinin zararını ödediler,  teminatla serbest kaldılar
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Cihangir’deki torna atölyesinden 241 bin TL değerinde malzeme çalınmasıyla ilgili tutuklanan iki kişi mahkemeye çıkarıldı ve teminatla serbest bırakıldı.

Polis, emarelerin bir kısmının bulunduğunu ancak zanlıların müştekinin tüm zararını ödediğini ve meselede şikayet olmadığını mahkemeye aktardı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar B.A. (E-28) ve O.A. (E-21) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Ferhat Kahveci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kahveci, iki zanlının 01.01.2022 tarihinde saat 18.40’ta Cihangir’de, Lefkoşa-Gazimağusa anayolu üzerinde bulunan İbrahim Arpaz’a ait torna atölyesinin dışında, doğusunda bulunan alan içerisinde muhafaza ettiği toplam değeri 241 bin 250 TL olan, İzelmak marka yem karma vagonuna ait tahrik şanzımanını, Tosun Tarım marka yem karma vagonuna ait 6 adet her biri 70 kilogram ağırlığındaki şanzıman dişlilerini ve dişlilerin üzerine monte edilen her biri 20 kilogram ağırlığındaki frezeli dişlileri, Tosun Tarım marka her biri 5 kilogram ağırlığındaki 4 adet helezon bilyelerini ve Fimaks marka 2 adet, her biri 50 kilogram ağırlığa sahip telleme aletine ait şanzımanı sirkat ettiklerine vurgu yaptı.
Polis memuru Ferhat Kahveci, yapılan kamera incelemeleri sonucunda zanlı 1 B.A.’nın 10.01.2022 tarihinde, zanlı 2 O.A.’nın ise 11.01.2022 tarihinde tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.
Kahveci, mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturma neticesinde 2 adet örümcek telleme aletine ait şanzıman, şanzıman dişlileri, 2 adet vagon şanzıman dişlileri ve yem karma vagonu helezon şanzımanı, ayrıca olayda kullanılan GG 247 plakalı Renault Megane marka salon aracın tespit edilerek emare alındığını anlattı.
Kahveci, çalınan malzemelerin bir kısmının tespit edilemediğini ancak zanlıların müştekinin zararının tümünü karşıladığını ve meselede şikayetçi olmadığını mahkemeye aktardı.  
Zanlıların TC vatandaşı olduğunu ve adada çalışma izinli olarak bulunduklarını söyleyen Kahveci,  mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarının yasaklanması, 2’şer bin TL nakdi teminat yatırmaları, KKTC vatandaşı birer kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada 1 gün ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

 

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110