Müşteri olarak girdiler, hırsız olarak çıktılar

banner37

Girne’de faaliyet gösteren Akay Optik isimli iş yerine müşteri olarak giren 3 kafadar, 4 güneş gözlüğü, 1 kol saati ve 1 çakmak çaldı. Çalınan eşyaların bir kısmı, zanlıların tasarrufunda bulundu

banner87
Müşteri olarak girdiler, hırsız olarak çıktılar
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

   Girne’de faaliyet gösteren Akay Optik isimli iş yerine müşteri olarak giren 3 kafadar, 4 adet güneş gözlüğü, 1 adet kol saati ve 1 adet çakmak çaldı.
   Kamera görüntülerinden kimlikleri tespit edilen Ahmad Mohammad, Abdallah Malik ve Faisal Mohammad Isa isimli zanlılar, önceki gün Girne ve Lefkoşa’da tespit edilerek yakalandı.
   Tutuklanmaları sonrası zanlıların üzerlerinde yapılan aramada Akay Optik isimli mağazan sirkat edilen 1 adet güneş gözlüğü, 1 adet kol saati ve 1 adet çakmak tasarruflarında bulundu.
   Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhinde soruşturma maksatlı 2’şer günlük tutukluluk emri alındı.

Çalınan eşyaların bir kısmı bulunamadı

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Serhat Özcü’yü tanık olarak dinletti.
   Zanlılar Ahmad Mohammad, Abdallah Malik ve Faisal Mohammad Isa’nın 24 Aralık’ta Girne’de meydana gelen “Sirkat” suçundan methaldar olduklarını belirtti.
   Şikayet üzerine incelenen kamera görüntülerinden tespit edilen zanlıların önceki gün Girne ve Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandıklarını kaydeden Özcü, sirkat edilen 1 adet güneş gözlüğünün zanlı Abdallah Malik’in tasarrufunda, sirkat edilen çakmak ile kol saatinin ise zanlı Faisal Mohammad Isa’nın tasarrufunda ele geçirildiğini mahkemeye aktardı ve halen 3 adet güneş gözlüğünün kayıp olduğunu sözlerine ekledi.
   Meseleyle ilgili soruşturmanın henüz yeni başladığını, halen aranmakta olan emareler olduğunu, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve alınması gereken ifadeler olduğunu dile getiren polis memuru Serhat Özcü, zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108