Müşteri olarak girip hırsızlık yaptılar

banner37

Lefkoşa’da bir elektronik mağazasına müşteri olarak giren ve toplam değerleri 2 bin 385 TL olan elektronik cihazları sirkat eden Nijerya uyruklu iki zanlı, kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklandı

banner87
Müşteri olarak girip hırsızlık yaptılar
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Forever isimli elektronik mağazasına müşteri olarak giren ve toplam değerleri 2 bin 385 TL olan 1 adet cep telefonu, 1 adet taşınabilir hard disk ve 1 adet telefon kulaklığını sirkat eden Nijerya uyruklu iki zanlı, kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklandı.

17 Aralık’ta meydana gelen sirkat olayının ardından önceki gün tespit edilen zanlıların tasarruflarında, sirkat ettikleri cep telefonu ve harici hard disk bulunarak emare alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhinde soruşturma maksatlı 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Mahkemede söz alan 2 zanlı, öğrenci olduklarını ve bir an önce okullarına dönmek istediklerini söyleyerek, cep telefonu ile hard diski sirkat ettiklerini kabul ettiklerini fakat kulaklık çalmadıklarını öne sürdü.

Kulaklık halen kayıp

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Vedia Barkut Barkın’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Atilla Enver Etkin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Tuğçe Nerkiz’i tanık olarak dinletti.

Nijerya uyruklu zanlılar 21 yaşındaki Miracle Panshak ile 26 yaşındaki Nury Muktar’ın 17 Aralık’ta Lefkoşa’da meydana gelen “Sirkat” suçundan methaldar olduklarını belirten polis memuru Tuğçe Nerkiz, Küçük Kaymaklı bölgesinde faaliyet gösteren Forever isimli elektronik mağazasına müşteri olarak giren zanlıların, toplam değerleri 2 bin 385 TL olan elektronik eşyalarını sirkat ettiklerini ifade etti.

İncelenen kamera görüntüleri neticesinde kimlikleri tespit edilen iki zanlının önceki gün Lefkoşa’da tutuklandıklarını kaydeden Nerkiz, zanlıların üzerinde yapılan aramada, tasarruflarında söz konusu çalıntı cep telefonu ile taşınabilir hard diskin bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

Nerkiz, zanlı Nury Muktar’ın gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini de sözlerine ekledi.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın yeni başladığını, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve halen aranmakta olan emare olduğunu belirten polis memuru Tuğçe Nerkiz, zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Vedia Barkut Barkın, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75