banner6

Müşterinin unuttuğu cüzdanı çaldı

banner37

Garson olarak çalıştığı işletmede müşterinin unuttuğu cüzdanı çalan F. S., güvenlik kameralarına yakalanınca suçunu itiraf etti

Müşterinin unuttuğu cüzdanı çaldı
banner8

Ahmet UÇAR

   Lefkoşa’daki bir kafe-barda garson olarak çalışan F. S., bir müşterinin masada unuttuğu cüzdanını çalarken güvenlik kameralarına yakalandı. Kamera görüntüleri sayesinde tespit edilen F. S., yakalanınca suçunu itiraf etti.

   Zanlı F. S., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak soruşturma amaçlı olarak aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mehmet Gencer, olguları aktardı.

banner134

   Gencer, “Sirkat” suçundan methaldar olan zanlının, 13 Kasım 2020 tarihinde, saat 23.30 sıralarında Lefkoşa’da Maça Kızı isimli cafe - bar içerisinde B-13 numaralı masada İbrahim Erkan Polat isimli müşterinin unutmuş olduğu lacivert renk para cüzdanını sirkat ettiğini kaydederek, cüzdanın içerisinde ise TC kimlik kartı, KKTC Sürüş Ehliyeti ile 3 adet kredi kartı ve 250 TL nakit paranın bulunduğunu belirtti.

   Olay yerinde yapılan kamera incelemeleri sonucunda söz konusu cüzdanın aynı iş yerinde garson olarak çalışan zanlı F. S., tarafından çalındığının tespit edildiğini dile getiren Gencer, aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden zanlı aleyhinde derdest emri temin edildiğini ifade etti.

   Gencer, zanlının 18 Kasım 2020 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını söyleyerek, zanlının gönüllü ifadesinde ise suçunu itiraf ettiğini vurguladı.

   Soruşturmanın yeni başladığına, incelenecek kamera görüntülerinin ve aranan emarelerin söz konusu olduğuna işaret eden Gencer, zanlının serbest kalması durumunda tahkikata olumsuz etki edebileceğini, bu nedenle soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 1 gün sureyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104