Naim’i öldüren çeteye, bilgi vermekle suçlanıyor

banner37

İş insanı Gökhan Naim’in Pakistan kökenli bir grup tarafından silahlı saldırı sonucu öldürülmesiyle ilgili,Gesfi Döviz Bürosu’nda çalışan bir kadının, içerdeki para transferiyle ilgili çeteye bilgi sağladığı tespit edildi

Naim’i öldüren çeteye,  bilgi vermekle suçlanıyor
banner99

TASARRUFUNDA 16 BANKAYA AİT KREDİ KARTI VARDI… İş insanı Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi 52 yaşındaki Gökhan Naim’in öldürülmesi olayıyla ilgili polis soruşturması sürüyor. Polis, Gesfi Döviz Bürosu çalışanı Sema Iyutskanova Hadzhiyska’yı, Naim’i öldüren çetenin liderine içerden para miktarıyla ilgili bilgi verdiği gerekçesiyle tutukladı. Metehan Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye geçiş yaparken tutuklanan zanlının tasarrufundaki cep telefonları ve 16 ayrı bankaya ait kredi kartı da emare olarak alındı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   İş insanı Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi Gökhan Naim’in, Pakistan kökenli bir grup çete tarafından silahlı saldırı sonucu öldürülmesiyle ilgili, 38 yaşındaki Sema Iyutskanova Hadzhiyska isimli çalışanı, içerden para transferiyle ilgili çete liderine bilgi sağladığı gerekçesiyle tutuklandı.

   Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye geçiş yaparken tutuklanan zanlı Hadzhiyska’nın üzerinde çıkan cep telefonları ve 16 ayrı bankaya ait kredi kartı emare alındı ve zanlı dün yargı huzuruna çıkarıldı.

    Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis, zanlı Sema Iyutskanova Hadzhiyska’nın13 Mart 2019 tarihinde Lefkoşa’da “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, “Silahlı soygun”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma tasarrufu” ve “Meskûn mahalde ateş açma” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   İneci, Gesfi Döviz Bürosu’nda çalışan zanlı Sema Iyutskanova Hadzhiyska’nın13 Mart 2019 tarihinde Gökhan Naim’in öldürülmesi ve tasarrufundaki içi para dolu çantanın çalınması olayında cinayetle ilgili aranan çetenin halen aranan elebaşı Zahid Masood’a, para transferiyle ilgili bilgi sağlamakla methaldar olduğuna inanıldığını kaydetti. İneci, zanlı Sema Iyutskanova Hadzhiyska’nın16 Eylül 2020 tarihinde mahkemeden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. İneci, zanlı Hadzhiyska’nın tasarrufundaki cep telefonları ve 16 ayrı bankaya ait kredi kartı emare alındığını kaydetti.

   İneci, hem banka kartlarıyla ilgili hem de zanlının cinayetle bağı olup olmadığının araştırılabilmesi için bir gün tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer zanlılarla ilgili gelişmeler...

   Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi Gökhan Naim’in katil zanlısı olan Faiz Ul Hassan, Bilal Ahmad ve Azmad Ali Virk’in davası halen Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin gündeminde yer alıyor.

   Şu an yargıda olan 3 suç ortağıyla birlikte silahlı saldırıyla, 4 kurşunla öldürenlerden zanlı Ali Hassan, 7 Ağustos’ta Rum polisi tarafından gözaltına alınarak KKTC’ye teslim edilmişti.

Polisin mahkemeye aktardığı bilgiye göre zanlı vermiş olduğu ifadede diğer zanlılarla birlikte Gökhan Naim’i öldürdüklerini ve para dolu çantayı çaldıklarını itiraf etmişti. Hassan, yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti.

   Olay günü ve gecesi, halen aranmakta olan Zahid Masood ile birçok kez telefon görüşmesi yaptığı tespit edilen ve mahkeme emri ile tutuklanmasının ardından gönüllü ifade vererek Masood’u Güney Kıbrıs’a Akıncılar bölgesinden geçirdiğini itiraf eden zanlı Hüseyin Erseyis teminatla serbest bırakılmıştı.

   Askeri Mahkeme, Hüseyin Erseyis’in yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti.

   Cinayetin kilit ismi Zahid Masood’un suçu işlediğini bilerek, kaçmasına yardımcı olduğu iddia edilen zanlı Ali Okan Şengül, “Feri Fail” (suç ortaklığı) suçlamasıyla yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti.

   KKTC yetkili makamları, cinayete karıştıktan sonra Güney Kıbrıs’a kaçan Tanveer Ahmad’ı halen arıyor.

   Katil zanlısı olarak aranan kilit isimlerden olan ve Güney Kıbrıs’ta yakalanıp, KKTC’ye iade edilen Azmad Ali Virk, polise cinayetle ilgili itiraflarda bulunmuştu.

Gökhan Naim’in 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL parasını, halen aranan Zahid Masood’tan Girne’de teslim aldığı tespit edilen Cemil Ülgü, tutuklanmış ve yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti.

banner134
 

Olay nasıl olmuştu?

   Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi 52 yaşındaki Gökhan Naim, Lefkoşa’da Ortaköy bölgesinde 13 Mart 2019 tarihinde, evinin önünde aracından elinde para dolu çantayla indiği sırada silahlı saldırıya uğramıştı. 4 kurşunla vurularak ağır yaralanan Naim, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Silahlı soygunu gerçekleştiren saldırganlar, Gökhan Naim’in tasarrufundaki 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL olan parayı çalmıştı.

   Silahlı saldırıda kullanıldığına inanılan 9 milimetre çapındaki tabanca cinayet mahallinin 100 metre yakınında tespit edilmişti. Zanlıların olay yerinden kaçtıkları beyaz renkli araç ve kiralık araç farklı bölgelerde belirlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75