Narkotik, iki kişiyi arıyor

banner37

Evinde yapılan aramada 40 gram uyuşturucu madde ile bir adet hassas terazi bulanan 36 yaşındaki Serhat Ilıcan’ın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

banner87
Narkotik, iki kişiyi arıyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da narkotik ekibinin evinde yaptığı aramada 40 gram ağırlığında uyuşturucu madde ile bir adet hassas terazi bulunan 36 yaşındaki Serhat Ilıcan’ın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

Polis, uyuşturucu maddenin ülkeye ithal edilmesine yardımcı olan iki kişinin halen arandığına vurgu yaptı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 27 Eylül’de 07.15-08.00 saatleri arasında, Lefkoşa’da Serhat Ilıcan’ın kalmakta olduğu ikametgahında bir polis ekibi tarafından yapılan aramada, yaklaşık 40 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve bir adet hassas terazi bulunarak emare alındığını yineledi.

Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu maddeyi iki kişinin aracılığıyla ithal ettiği itirafında bulunduğunu anımsattı.

Aranan iki şahsın yanı sıra alınması gereken ifadeler ve analiz raporlarının beklendiğine vurgu yapan Ramiz, zanlının dört gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının dört gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108