Narkotik, meseleyi tüm detaylarıyla araştırıyor

banner37

Güney Kıbrıs’tan satın aldıkları 135 gram Hintkeneviri ve 31 gram kokain ile yakalanan Sadettin Doğukan Gülbudak ve Vladislav Nikolaev ile onları bu suça yönlendirmekle suçlanan Barış Akartürk, 4 gün daha tutuklu kalacak

Narkotik, meseleyi tüm detaylarıyla araştırıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Güney Kıbrıs’tan satın aldıkları 135 gram Hintkeneviri ve 31 gram kokain türü uyuşturucu maddeyle KKTC’ye geçerken askeri yasak bölge içerisinde suçüstü yakalanan Sadettin Doğukan Gülbudak ve Vladislav Nıkolaev ile onları bu suça yönlendirmekle suçlanan Barış Akartürk’ün tutukluluk süreleri, aleyhlerindeki polis soruşturması nedeniyle 4 gün daha uzatıldı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (kokain ile Hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” ile “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme” suçlamalarıyla tutuklanan 3 zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında savcı Fuat Emirtaneoğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fadıl Metin’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Metin, 22 Ekim’de saat 21.30’da, Lefkoşa’da, Narkotik ekibinin pusu görevi yaptığı esnada, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden gelip, askeri yasak bölgeyi ihlal eden zanlı Sadettin Doğukan Gülbudak ve Vladislav Nikolaev’in suçüstü tespit edildiğini yineledi.

“Don’t Stop” yazılı çantadan

kokain ve hintkeneviri çıktı

   Polis memuru Fadıl Metin, operasyon anında zanlı Vladislav Nikolaev’in elindeki “Don’t Stop” yazılı çantayı askeri bölgeye atarken görüldüğünü kaydetti.

   Metin, zanlı Sadettin Doğukan Gülbudak’ın üzerinde yapılan aramada, sağ ön cebinde yaklaşık bir gram kokain, şeffaf naylona sarılı 5 gram ağırlığında hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu yineledi.

   Metin, çanta içinde ise 130 gram Hintkeneviri ile 30 gram ağırlığında kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 5 bin 250 Euro’nun bulunarak emare alındığına dikkat çekti.

“Nikolaev, tercümanlık yaptığını itiraf etti”

   Polis memuru Fadıl Metin, zanlı Vladislav Nikolaev’in gönüllü ifade verdiğini ve 21.10.2020 tarihinde Lefkoşa’da askeri yasak bölgeyi ihlal edip, GKRY’ye geçerek, bir şahıstan 2 bin Euro karşılığında 135 gram Hintkeneviri, 2 bin 250 Euro karşılığında 31 gram kokain satın aldıklarını itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

   Metin, Vladislav Nikolaev’ın ifadesinde ayrıca zanlı Sadettin Doğukan Gülbudak’a Rum tarafında tercümanlık yapmak için 400 Euro karşılığında anlaştıklarını belirttiğini anlattı.
 

Barış Akartürk’ün suç ortağı olduğu iddia ediliyor

   Zanlıların suçüstü tespit edip, tutukladıklarını belirten Metin, zanlı Doğukan Gülbudak’ın Güney Kıbrıs’a gidip uyuşturucu almalarına, zanlı Barış Akartürk’ün ön ayak olduğunu itiraf ettiğini kaydetti.

   Polis memuru Metin, zanlıların kullanımındaki kiralık aracın Dereboyu’nda tespit edildiğini belirtti.

   Meselenin çok yönlü devam ettiğini, soruşturulacak şahıslar, alınması gereken ifadeler, incelenecek kamera görüntülerinin yanı sıra telefon dökümlerinin incelenmesi gerektiğine vurgu yapan Metin, zanlıların 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlı Vladislav Nikolaev’in avukatı müvekkilinin ifadesinin baskı ve şiddetle alındığını savunup, doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 4 gün tutuklu kalmasına ve zanlı Vladislav Nikolaev’in doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75