Narkotik polisi, suç üstü yakaladı

banner37

Narkotik polisi, P.O.A’nın yurt odasına baskın yaptı ve 15 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde buldu

Narkotik polisi,  suç üstü yakaladı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa narkotik polisi, önceki gece saat 23.15’te, bir yurt odasına düzenlediği operasyonda, 2 gramı tavana takılı spot ışığına gizli toplam 15 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde buldu.

Polis, konu maddeleri lakabı belli bir şahıstan, farklı zamanlarda, 225 dolar ile 180 Euro karşılığında satın alıp tasarruf eden P.O.A.’yı Gazimağusa’da yargıç huzuruna çıkarttı ve aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.
Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cüneyt Arkın’ı yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Cüneyt Arkın, 28 Kasım 2020’de, saat 22.00’de aldığı ihbar üzerine, zanlının, kalmakta olduğu yurt odasına operasyon düzenlediğini anlattı. Arkın, saat 23.15’te ikametgahında tespit edilip suç üstü tutuklanan zanlının, kalmakta olduğu evin banyo odasındaki tavana takılı spot ışığına gizli 2 gram, çay kutusu içerisindeki 10 paket içerisinde ise 13 gram ağırlığında uyuşturucu maddeyi bularak emare zapt ettiğini kaydetti.

banner134
Arkın, gönüllü ifade veren zanlının, konu maddeleri lakabı belli bir şahıstan, farklı zamanlarda,  225 dolar ile 180 Euro karşılığında satın alıp tasarruf ettiğini beyan ettiğini anlattı ve zanlıdan temin ettiği gönüllü ifadenin teyidini yapacağını kaydetti.
Uyuşturucu olduğuna inandığı maddeleri Devlet Kimya Laboratuvarına, muhafazasında kullanılan kağıt ve naylon poşetleri parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini ifade ettikten sonra, mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için süre istedi.
Huzurundaki meseleyi tezekkür eden Mahkemenin Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, polisin tahkikatını salimen neticelendirebilmek için süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı.
Kıdemli yargıç, yaygın suçla ilgili tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlının 3 gün tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75