Narkotik, soruşturmayı derinleştirdi

banner37

Girne’de ele geçirilen üç ayrı türde uyuşturucu maddeyle ilgili tutuklu sayısı 6’ya yükseldi

Narkotik, soruşturmayı derinleştirdi
banner99

Girne’de uyuşturucu tasarrufundan dolayı bir kişinin tutuklanmasıyla başlatılan ileri soruşturmada tutuklu sayısı 6’ya çıktı.

Polisten verilen bilgiye göre, olayla ilgili yapılan ileri soruşturmada, H.T’nin (E-34) evinde yapılan aramada, methamfetamine, kokain, Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ayrıca 2 adet banknot ve bir adet bankamatik kartı ile uyuşturucu madde içiminde kullanıldığı düşünülen 1 adet nargile, 2 adet hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 480 TL ve 100 ABD Doları nakit para bulundu.

Adı edilen ve meselede bağlantısı olduğuna inanılan S.E.Y. (K-23), D.B. (K-24), B.K. (K-22), G.K. (E-24) ve A.A.T. (E-51) tutuklandı. Narkotik, B.K.’nin kalmakta olduğu ikametgahında 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde buldu. Zanlılar dün, Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru İbrahim Atabek olayla ile ilgili bulguları aktardı. Atabek, 19 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen “Kanunsuz Uyuşturucu Madde İçeren Hap Verme ve Tasarruf” meselesine bağlantılı olarak aranmakta olan zanlı H. T.’nin Girne adresindeki ikametgahında yapılan baskında ikametgah içerisinde 405 gram ağırlığında Methamfetamine türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 3 gram ağırlığında Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde; 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerlerinde Kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan rulo haline getirilmiş 1 adet 200 TL, 1 adet 20 TL’lik banknot ve zanlı S.E. Y. adına ısdar olunan Bankamatik kartı ve uyuşturucu madde içiminde kullanıldığı düşünülen 1 adet plastik nargile, 2 adet hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 1480 TL ve 100 ABD Doları nakit para bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Polis eve yapılan baskın esnasında ev içerisinde bulunan zanlılar H. T., S. E.Y., D.B., B.K., G. K. ile A. A.T.’nin suçüstü tutuklandığını mahkemeye aktardı. Polis zanlıların tutuklanmalarının ardından yapmış oldukları beyanların araştırıldığını ayrıca zanlı B.K.’nin kalmakta olduğu Girne adresindeki ikametgâhında yapılan arama neticesinde; ikametgâh içerisinde 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını söyledi. Polis memuru Atabek, meselenin ciddi bir mesele olduğunu zanlılar tarafından yapılan beyanların teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirterek ilk etapta zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Alev Ulunay, zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75