Narkotik, uyuşturucuyu satanın peşinde

banner37

Lefkoşa’da ikametgahında arama yapılan zanlı T.Ş,’nin tasarrufunda az miktarda uyuşturucu madde bulundu

Narkotik, uyuşturucuyu satanın peşinde
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da ikametgahında arama yapılan zanlı T.Ş,’nin tasarrufunda az miktarda uyuşturucu madde bulundu.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı T.Ş., dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

   Mahkemede şahadet veren Özder, 18.08.2020 tarihinde görevli bir polis ekibi tarafından zanlının Kermiya bölgesindeki ikametgahında yapılan aramada, içinde sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan üç adet tütünle karışık ucu yanık sarma sigara bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Polis memuru Ozan Özder, gönüllü ifade veren zanlının, 17 Ağustos’ta aranan bir şahıstan 100 TL’ye yarım gram ağırlığında uyuşturucu madde aldığını itiraf ettiğini belirtti.

   Özder, soruşturmanın devam ettiğini, ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini ve aranan bir şahıs olduğunu söyleyerek, zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75