Ndolo’nun tedavisi sürüyor, polis olayı soruşturuyor

banner37

Kırık bira şişesiyle, tartıştığı Jonathan Mamba Ndolo’yu çene ve boğazından yaralayan Matia William 6 gün daha poliste tutuklu kalacak

Ndolo’nun tedavisi sürüyor, polis olayı soruşturuyor
banner90
banner99

   Aralarında geçmişten kalan bir husumet bulunan ve çarşamba günü Girne’de bir doğum günü partisinde bu husumet nedeniyle başlayan tartışma sırasında kırık bira şişesiyle Jonathan Mamba Ndolo’yu çene ve boğazından yaralayan Matia William’ın tutukluluk süresi devam eden soruşturma nedeniyle 6 gün daha uzatıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Girne Adli Şube’de görevli polis çavuşu Tufan Yoncacı yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Yoncacı, olayın önceki gün saat 23.30 sıralarında meydana geldiğini, zanlının bir doğum günü partisi için misafir olarak bulunduğu bir daire içerisinde aralarında geçmişe dair husumet bulunan Jonathan Mamba Ndolo ile tartıştığını söyledi.

   Yoncacı, çıkan tartışma sonucunda zanlının, kırık bira şişesi ile Jonathan Mamba Ndolo’yu çene ve boğazının alt kısmından keserek ağır şekilde yaraladığını belirtti. Olayın ardından zanlının tutuklandığını kaydeden Yoncacı, Ndolo’nun da, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını, yapılan tedavisinin ardından cerrahi servisinde müşahede altına alındığını belirtti.

   Polis çavuşu Yoncacı mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifade verdiğini ve birçok görgü tanığının da ifadesi alındığını bu ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirterek zanlının soruşturmanın selameti açısından 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının soruşturma maksatlı 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75