Ne çalınan para ve cep telefonu, ne de aranan 3 kişi bulunabildi

banner37

Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesinde yılbaşı gecesi Monaf Alhakım’ın sokak ortasında ciddi şekilde dövülerek soyulması olayıyla ilgili tutuklanan 5 zanlı, 6 gün daha poliste tutuklu kalacak

Ne çalınan para ve cep telefonu,  ne de aranan 3 kişi bulunabildi
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesinde yılbaşı gecesi Monaf Alhakım’ın sokak ortasında ciddi şekilde dövülerek soyulması olayıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan M.Y.E.E., F.N.S.J., A.M.E., A.M.A., ve A.M.A.A.’nın tutukluluk süreleri dün çıkarıldıkları mahkemede 6 gün daha uzatıldı.

Polis, müştekinin üzerinden çalınan para ve cep telefonunun henüz bulunamadığını, meseleyle aranan 3 kişinin de yakalanamadığını belirterek, zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceklerini belirtti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Okan Özkoçak, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Özkoçak, zanlıların ve henüz kimlikleri tespit edilemeyen şahısların 1 Ocak 2021 tarihinde ve saat 00.30 raddelerinde Ortaköy’de faaliyet gösteren Burger King isimli iş yerinin önünde Monaf Alhakım’ı ciddi şekilde darp ettiklerini belirterek, aynı zamanda müştekinin kullanımında bulunan JK 865 plakalı mavi renk Peugeot marka aracın ön iki lambasını, arka iki lambasını, arka bagaj kısmını ve her iki dikiz aynasını kasten ve kanunsuz olarak kırıp hasara uğrattıklarını kaydetti.

Zanlıların müştekinin tasarrufunda bulunan 150 TL nakit parayı ve Xıaomi marka cep telefonunu zor kullanarak alıp soygun suçunu da işlediğini dile getiren Özkoçak, şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 3 Ocak 2021 tarihinde M.Y.E.E., F.N.S.J., ve A.M.E., isimli zanlıların derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Özkoçak, söz konusu 3 zanlının 4 Ocak 2021 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarıldığını ve aleyhlerinde 3 gün tutukluluk emri alındığını anımsatarak, aynı tarihte yürütülen soruşturma neticesinde ise mesele ile  bağlantıları olduğu tespit edilen A.M.A., ve A.M.A.A., isimli zanlıların da tutuklandığını bildirdi.

İki zanlının da 5 Ocak 2021 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarıldığını ve aleyhlerine 2 gün tutukluluk emri alındığını hatırlatan Özkoçak, zanlıların gönüllü ifade vermediğini ancak bazı beyanlarda bulunduğunu belirtti.

Özkoçak, çalınan Xıaomi marka cep telefonunun ve 150 TL tutarındaki paranın henüz tespit edilemediğini ifade ederek, söz konusu meselenin çok ciddi olduğunu ve geniş çaplı soruşturma yapılmasını gerektirdiğini anlattı.

Olayın meydana geldiği bölgede bulunan güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmeye devam ettiğini dile getiren Özkoçak, hâlâ aranmakta olan şahıslar ile emarelerin söz konusu olduğunu ve alınması gereken ifadelerin bulunduğunu belirtti.

Özkoçak, zanlıların serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme olasılıklarının bulunduğunu vurgulayarak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Hazal Hacımulla, istenen ek tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75