Ne ehliyeti var ne sigortası

banner37

Lefkoşa’da Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi’nde, önceki gün karşı şeride geçip, 3 yaşındaki bebeğin ve ailesinin içinde bulunduğu araca da çarpan sürücünün tek kusurunun “sürat ve dikkatsizlik” olmadığı belirlendi

Ne ehliyeti var ne sigortası
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134
   Lefkoşa’da Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi’nde, önceki gün meydana gelen trafik kazasında 3 yaşındaki bebeğin ve ailesinin içinde bulunduğu araca da çarpan 21 yaşındaki sürücü Amro Yehya Kemaleldin Hassan’ın

tek kusurunun “sürat ve dikkatsizlik” olmadığı, bunun yanı sıra “sürüş ehliyetsiz”, “seyrüsefersiz”, “muayenesiz”, “sigortasız” ve “tehlikeli sürüş” yaptığı da belirlendi.  

   Hassan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tahkikat Şubesi’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Çaltılı’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Çaltılı, 06.10.2002 tarihinde saat 17.00 sıralarında, Ortaköy'de Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi üzerinde, Amro Yehya Kemaleldin Hassan’ın yönetimindeki KL 730 plakalı araç ile hastane istikametinden Ortaköy (doğu) istikametine doğru aracıyla sürüş ehliyetsiz, seyrüsefersiz, muayenesiz, sigortasız, tehlikeli ve dikkatsizce seyrettiği sırada direksiyon hakimiyetini kaybedip orta refüje çarpıp karşı şeride geçmesi sonucu, o esnada cadde üzerinde karşı istikametinden gelmekte Cem Güzelkeskin (E-46) yönetimindeki MD 483 plakalı araç ile Aisha Rehman (K-31) yönetimindeki GC 703 plakalı  araca çarptığını belirtti.

   Çaltılı, kaza sonucu yaralanan MD 483 plakalı araç sürücüsü Cem Güzelkeskin ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Miray Güzelkeskin (K-3) ve GC 703 plakalı araç sürücüsü Aisha Rehman’ın kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu olduklarını kaydetti.

   Kazaya sebebiyet veren KL 730 plakalı araç sürücüsü Amro Yehya Kemaleldin Hassan’ın tutuklandığını, araçlara tahmini 70 bin TL hasar oluştuğunu belirten Çaltılı, üniversite öğrencisi statüsünde olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, zanlının karşı şeride geçtiğine, “sürüş ehliyetsiz”, “seyrüsefersiz”, “muayenesiz”, “sigortasız”, “dikkatsiz” ve “tehlikeli sürüş” suçlarına methaldar olduğuna ve bu suçların ciddiyetine vurgu yaptı. 

   Sağer, zanlının, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada üç gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75