banner6

Nenni ve Dağaşan cezaevine gitti

banner37

Narkotik polisinin aldığı bir ihbar üzerine, Karaoğlanoğlu’nda 2 kişinin tasarrufunda ve evlerinde bulduğu toplam 255 adet uyuşturucu içeren hapla ilgili soruşturması tamamlandı

Nenni ve Dağaşan cezaevine gitti
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Narkotik polisinin aldığı ihbar üzerine, Karaoğlanoğlu’nda 2 kişinin tasarrufunda 176, evlerinde ise 76 adet uyuşturucu içeren hap bularak başlattığı soruşturma tamamlandı.

Ülkede hiçbir statüsü bulunmayan(çalışma izni, kalacak yerleri yok) Ömer Can Nenni ve Orhan Dağaşan, davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Cadde üzerinde arama yapmışlardı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip, Girne Karaoğlanoğlu Caddesi’nde yürüyen Ömer Can Nenni ve Orhan Dağaşan’ın üzerinde arama yaptı. Arama sırasında Ömer Can Nenni’nin, kaçmaya çalışırken, tasarrufunda bulundurduğu ve içerisinde toplam 176 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hap ve yaklaşık 10 gram ezilmiş hap tozu olduğu tespit edilen naylon poşeti yere attığını gören polis, Nenni’yi olay yerinde suçüstü tutukladı.

Nenni’nin arkadaşı olan Orhan Dağaşan’ın üzerine yapılan aramada ise yaklaşık yarım gram hintkeneviri olduğu tahmin edilen madde bulundu ve polis, Dağaşan’ı da suçüstü gereği tutukladı.

İki zanlı suçunu itiraf ederken, hapları 340 adet olarak Ercan Havalimanı’ndan ülkeye ithal ettiklerini söyledi.

Evde 76 hap çıkmıştı

Ömer Can Nenni ve Orhan Dağaşan’ın birlikte kaldıkları evde de mahkeme emriyle arama yapan narkotik polisi, burada da 76 adet, içerisinde uyuşturucu olduğu tahmin edilen hap ve mutfakta bir adet “bonk” bulunarak emare alınmıştı.

Soruşturma tamamlandı

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına hazır bulunan Savcı Emine Taşkın, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Ahmet Bayram’ı tanık olarak dinletti. Bayram, zanlıların uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçlarından methaldar olduklarını kaydetti. Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Bayram, iki zanlının da ülkede hiçbir statüsü bulunmadığına dikkat çekerek, bu aşamada zanlıların yargılanmalarında hazır olabilecekleri uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetine dikkat çekerek zanlılar Ömer Can Nenni ve Orhan Dağaşan’ın davaları görüşülünceye kadar, 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 09:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104