banner6

Nikolau nuh diyor peygamber demiyor

banner37

Kıbrıs Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Yonas Nikolau, Pile’de geçtiğimiz günlerde yapılan kumar operasyonunun, ortak operasyon olmadığı iddiasını bir kez daha dile getirdi.

Nikolau nuh diyor peygamber demiyor
banner151

Politis gazetesinin haberine göre dün yaptığı yeni açıklamasında, KKTC polisi ile “hiçbir ortak operasyon yapılmadığını”nı söyleyen Nikolau, operasyonla ilgili BM ile bilgilendirme ve görüşme yapıldığını kaydetti. Nikolau, bunun da, gerek Pile’nin ara bölgede BM denetiminde bir köy olması, gerekse birçok özelliğinin bulunması nedeniyle zorunlu olduğunu söyledi.

Habere göre, Nikolau, Pile operasyonunun iyi örgütlenmiş bir operasyon olduğunu ve başka çağrışımlar yapılmasına gerek olmadığını kaydetti.

Pile’nin oldukça hassas bir bölge olduğuna vurgu yapan Nikolau, yanlış bir şey yapılması durumunda, bunun çok farklı boyutlar alabileceğinden bahsetti.

Nikolau, herkesten meselenin ciddiyetini anlamasını ve yıllardır bölgede hiçbir operasyon gerçekleştirilmemiş olmasını kabul ederek, operasyondan memnuniyet duyduğunu dile getirmesini beklediğini ancak bunların olmamasından dolayı üzüntü duyduğunu da söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 11:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110