Nişanlı çift, 3 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Gazimağusa’da 46 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tasarrufundan tutuklanan E.A. ve nişanlısı E.K., dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

banner87
Nişanlı çift, 3 gün daha tutuklu kalacak
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da narkotik polisinin aldığı ihbar doğrultusunda, 46 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tasarrufundan tutukladığı E.A. ve birlikte yaşadığı nişanlısı E.K. aleyhine başlatılan polis soruşturması devam ediyor.

Meseleyle ilgili tutuklanan iki genç, dün ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde çıkartılarak aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Polis, zapt ettiği emareleri ve muhafazasında kullanılan yemiş kutuları ile çay kaşıklarına yapılacak incelenmenin sonuçlarını bekliyor.

Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda gerçekleşen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

banner134
Tanık polis, 12 Mart 2020’de, aldıkları ihbar ışığında, ekibiyle, zanlı E.A.’nın ikametgahına gelmesi sağlandıktan sonra, konu ikametgahta ve ikametgahın alt kısmındaki yarım inşaatta, mahkeme emri gereği 14.10-15.05 saatleri arasında arama gerçekleştirdiğini söyledi.

Gökhan Yıldırım, konu ikametgahının alt kısmındaki yarım inşaattaki tahtalar arasındaki yemiş kutusu içerisinde 33, yemiş kutusunun hemen yanında idrar numune kabı içerisinde ise 13 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Bahse konu yemiş kutusu içerisinde metal renk üzerinde kabartma desen olan küçük çay kaşığı da bulduğunu ifade eden tanık polis, evin mutfak bölümündeki banko altında, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan yemiş kutusu ile kaşıklıktaki 6 adet küçük çay kaşıklarını bulup emare aldığını dile getirdi.

Gökhan Yıldırım, zanlının nişanlısı olan E.K.’nin de konu ikametgahta yaşadığını öğrendiğini anlatarak, E.K.’yi de saat 19.30’da Gazimağusa’nın Antalyalılar Bölgesi’nde tespit edip tutukladığını ifade etti.

Zapt ettiği emareleri ve muhafazasında kullanılan yemiş kutuları ile çay kaşıklarını incelenmesi için ilgili laboratuvarlara gönderdiğini ancak halen sonuç alamadığını kaydeden tanık polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen neticelendirebilmek ve gerekli araştırmaları yapabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu anlattı.

Tanık polis, mahkemeden tahkikatını salimen neticelendirebilmek ve satıcıyı bulabilmek için zanlılar aleyhine 3’er günlük ek tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlıların 3’er gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75