“Niyeti tedavi değil, KKTC’de kalmak”

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, Güney Kıbrıs’ta kanunsuz ateşli silah taşıma gibi birçok ciddi suçtan aranıp, KKTC’ye kokain türü uyuşturucu madde ithal ve tasarruf eden Giorgos Christodouloul’yu 3 ay hapse mahkum etti

“Niyeti tedavi değil,  KKTC’de kalmak”
banner90
banner99

DENETİMLİ SERBESTLİK YASASI’NDAN FAYDALANAMADI… Kıbrıslı Rum Giorgos Christodouloul’u Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandırmayı uygun ve adil bulmayan mahkeme, tedavi niyetinden çok KKTC’de kalma niyetinde olan Christodouloul’nun, cezaevindeyken, 22 Haziran’da KKTC vatandaşı bir kimseyle evlenip, 23 Haziran’da oturma izni aldığına ve bu evliliğin paravan olup olmadığıyla ilgili henüz sonuçlandırılmayan bir soruşturma başlatıldığına dikkat çekti.
 

Sedef BOŞNAK
 

   Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 3 Mart 2020’de ülkeye turist olarak gelip, cezaevinde tutuklu olduğu sürede, ülkede kalma niyetiyle cezaevinde KKTC vatandaşı M.E.’yle evlenip oturma izni alan ve Güney Kıbrıs’ta birçok ciddi suçtan aranan Kıbrıslı Rum Giorgos Christodouloul hakkındaki kararını açıkladı.
   Kıbrıslı Rum Giorgos Christodouloul’u Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandırmayı uygun ve adil bulmayan mahkeme, tedavi niyetinden çok KKTC’de kalma niyetinde olan Giorgos Christodouloul’yu, KKTC’ye kokain türü uyuşturucu madde ithal edip ve konu maddeyi şahsi kullanım maksadıyla tasarruf etmekten 3 ay hapse mahkum etti.
   Başkan Fatma Şenol,  Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan  oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi ayrıca, Christodouloul’nun, cezaevinde bulunduğu sürede,22 Haziran’da KKTC vatandaşı bir kimseyle evlenip, 23 Haziran’da oturma izni aldığına ve bu evliliğin paravan olup olmadığıyla ilgili henüz sonuçlandırılmayan bir soruşturma başlatıldığına dikkat çekti.
   Mahkeme, ayrıca evliliğin iptal edilmesi halinde, oturma izninin de iptal edilip ülkeden ihraç edileceği aşikar olan Christodouloul’nun, Güney Kıbrıs’ta arandığına dikkat çekti.

banner134
 

Uyuşturucu ciddi suç
 

   Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliğiyle aldığı kararı heyet başkanı açıkladı.
   Başkan Fatma Şenol, davayı esaslı bir şekilde incelediklerini belirterek, sanığın tasarrufundaki cüzi miktardaki kokainin uyuşturucu türleri arasında en zararlısı olduğuna vurgu yaptı.
   KKTC’de gerek polisin gerekse mahkemelerin, uyuşturucu suçlarına karşın katı tutum sergilediğini belirten Fatma Şenol, bunun sebebinin, topluma yarattığı etki olduğunu açıkladı.
   Uyuşturucu madde tasarrufunun kamu sağlığını tehdit ettiğine, toplum huzurunu bozup toplumda endişeye yol açtığına vurgu yapan Fatma Şenol, sanık avukatının sanık lehine mahkemeye aktardığı hafifletici sebeplerden de söz etti.
   Sanığın Güney Kıbrıs’tan kullanım maksadıyla beraberinde getirdiği uyuşturucuyla Gazimağusa’da bir otelde yakalandığını kaydeden başkan, tüm hususları dikkate aldıktan sonra,  tutuklandığı aydan beridir cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan sanığı, tüm hususları dikkate alarak, oy birliğiyle 3 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75