‘Noel Baba’ soruşturması sürüyor

banner37

Narkotik polisi tarafından yılbaşı günü piyasaya sürülmek üzereyken ele geçirilen 832 adet MDMA türü uyuşturucu hapla ilgili tutuklanan A.S., ve A.Ş.’nin tutukluluk süreleri 8 gün daha uzatıldı

‘Noel Baba’ soruşturması sürüyor
banner90
banner8

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından yılbaşı günü Girne’de piyasaya sürülmek üzereyken ele geçirilen 832 adet MDMA türü uyuşturucu hap ile ilgili tutuklanan A.S., ve A.Ş., isimli iki zanlının tutukluluk süresi, devam eden soruşturma nedeniyle 8 gün daha uzatıldı.

Narkotik polisinin ‘Noel Baba’ adını verdiği operasyon çerçevesinde yakalanan iki zanlı dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olguları aktaran polis memuru Ahmet Bayram, 31 Aralık 2020 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından alınan bilgi üzerine Girne adresinde sakin zanlı A.S.’nin ikametgâhında mahkeme emri ile yapılan aramada 832 adet MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap bulunarak emare alındığını söyledi.

Bayram, yapılan soruşturmada mesele ile ilgili bağlantısı görülen zanlılar A.S., ve A.Ş.’nin tutuklandığını ve söz konusu haplar ile ilgili izahat istendiğinde halen aranmakta olan bir şahsın A.Ş.’nin yönlendirmesi ile konu hapları ithal ettirdiğinin öğrenildiğini belirtti.

Meselenin soruşturmasının devam ettiğini ve aranan bir şahsın bulunduğunu belirten Bayram, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Özge Uğraşın zanlıların soruşturma maksatlı 8 gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75