Odasında hintkeneviri yetiştirdi

banner37

Yedikonuk’ta sakin zanlı Tarkan Alpmut’un evinde 10 kök hintkeneviri bitkisi ile az miktarda uyuşturucu madde bulundu

banner87
Odasında hintkeneviri yetiştirdi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
 

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbarla Yedikonuk’ta sakin zanlı Tarkan Alpmut’un evinde mahkeme emriyle yapılan aramada, 10 kök hintkeneviri bitkisi ile az miktarda uyuşturucu madde bulundu.
   “Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) ziraatı, ithali ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Osman Üreten’i dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Osman Üreten, 30 Mart 2020 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nce alınan bilgi üzerine zanlı Tarkan Alpmut’un Yedikonuk’taki ikametgahında hintkeneviri bitkisi ziraatı yaptığının öğrenildiğini kaydetti.
   Polis memuru Osman Üreten, aynı gün zanlının ikametgahında yapılan aramada bilgisayar dolabının içinde karton bardaklarda ekili 5 santim uzunluğunda 10 kök hintkeneviri bitkisi, bitkileri yetiştirmekte kullanılan ampul, kablo, sıvı gübre ile oda içinde bir miktar hintkeneviri olduğuna inanılan  uyuşturucu madde bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.
   Üreten, zanlının gönüllü ifade verip, konu maddeleri Güney Kıbrıs’tan ithal ettiğini itiraf ettiğine dikkat çekti. Üreten, zanlıya yapılan yazılı dava tebliğinde suçlamaları kabul ettiğini kaydetti.
   Zanlının KKTC vatandaşı olduğunu ve tahkikatın tamamlandığını belirten Üreten, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışını yasaklayarak, iki kefilin 100 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75