Ödeyemedi, cezaevine gitti

banner37

Alkol tesiri altındayken evi önünde bağırıp çağırarak yaşlı annesiyle kavga ettiği sırada kendisini tutuklamaya gelen polis memurunu göğsünden itip darp ettikten sonra, bıçak gösterip görevinden men eden Çağrı Kılınç, 3 bin TL nakdi teminata bağlandı

banner87
Ödeyemedi, cezaevine gitti
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da,  alkol tesiri altındayken, kaldığı evin önünde yüksek sesle bağırıp çağırarak yaşlı annesiyle kavga ettiği sırada, kendisini tutuklamaya gelen polis memurunu göğsünden itip darp eden ve daha sonra bıçak gösterip görevinden men eden Çağrı Kılınç, 3 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Kanında yüzde yüz 64 promil alkolle yakalanan Çağrı Kılınç, dün çıkarıldığı mahkemenin emrini yerine getiremediği için hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Çağrı Kılınç, ya teminat şartlarını yerine getirene dek, ya da yargılanıncaya değin cezaevinde kalacak.

Yargıç Hazan Aksun huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser’in sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Vedat Bilginaylar yanıtladı.

Tanık polis Vedat Bilginaylar, zanlının, “Korkutmak maksadıyla silah taşıma”, “Polisi darp”, “Görevden men” , “Sarhoşluk ve rahatsızlık “ ve “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Vedat Bilginaylar, 15 Temmuz 2019’da, saat 20.00’de, Bayburt Sokaktaki 6 numaralı ikametgahın önünde, alkol tesiri altındayken, umumi bir yer olan asfalt üzerinde annesiyle tartışıp, ellerini gelişi güzel sağa sola sallayıp yüksek sesle bağırarak rahatsızlık yaptığını söyledi.

Vedar Bilginaylar, zanlının, ayrıca, olayı ihbar alıp kendisini tutuklamak isteyen bir polis memurunu elleriyle göğsünden itip darp ederek, görevinden men ettiğini de anlattı.

Bilginaylar, olayın akabinde zanlının, ikametgahı içerisine girerek, ağız uzunlukları 20, 20 ve 12 santim olan sivri uçlu renkli metal bıçakları korkutmak maksadıyla tasarrufunda bulundurduğunu anlattı.

Savcının, zanlının ayaklarındaki yaralarla ilgili sorduğu soruya yanıt veren tanık polis, cam kapıya ayaklarıyla vuran zanlının kendi kendini yaralayıp, doktor kontrolünden geçirildiğini anlattı.

3 bin TL teminat

Yargıç Hazan Aksun, 3 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin yurt dışına çıkmaktan men edip tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç, ayrıca, KKTC vatandaşı 2 kefilin imza edeceği 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı, cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75